Osób online 1369

Piłkarz: Ron Yeats

Dekada 1960
Data urodzenia 1937-11-15
Miejsce urodzenia Aberdeen
Data debiutu 19 sierpień 1961 przeciwko Bristol Rovers (wyjazd) Division Two: zwycięstwo 2-0
Inne kluby Dundee United, Tranmere Rovers (gracz/manager), Stalybridge Celtic, Barrow (gracz/manager)
Występy 454
Bramki 16

Życiorys

Ron Yeats to piłkarz, który do Liverpoolu został sprowadzony przez Billa Shankly’ego. Gdy Liverpool w sezonie 1961/1962 grał w starej Second Division trener wyznaczył go na funkcję kapitana drużyny. Był to sezon odrodzenia się zespołu, po tym jak klub przez niemal 8 sezonów nie osiągał żadnych większych sukcesów.

Yeats rozpoczynał karierę grając na pozycji pomocnika w szkockim klubie Dundee United , gdzie zdobył duże uznanie. Wkrótce został zakupiony przez drużynę z Anfield za L30.000. Działo się to dwa miesiące po tym, jak do Liverpoolu przyłączył się jego rodak Ian St. John.

W dniu przybycia Yeatsa do LFC Shankly powiedział:„ po prostu podpisałem kontrakt z kolosem”. Urodzony w Aberdeen Yeats udowadniał, że jest silnym człowiekiem, którego nie mogły pokonać własne wygórowane ambicje. Był on też pierwszym w historii kapitanem Liverpoolu, który wygrał z tą drużyną Puchar Anglii. To właśnie ten, zdobyty w 1965 roku po pokonaniu Leeds, był pierwszym tego typu osiągnięciem przez zespół.

Jego budowa i umiejętność przewidywania gry zapewniały mu wygrywanie pojedynków w powietrzu, a jednocześnie ogólną dobrą grę. Po Mistrzostwie Ligi i zdobyciu Pucharu Anglii Yeats przeniósł się do Tranmere, gdzie po jakimś czasie gry został asystentem menadżera (1971). Następnie wrócił do Liverpoolu i objął pracę w zarządzie klubu.