Osób online 1223

Piłkarz: Jack Hobbs

Dekada 2000
Data urodzenia 1988-08-18
Miejsce urodzenia Portsmouth
Data debiutu 25.09.2007 z Reading
Inne kluby Lincoln, Scunthorpe, Leicester
Występy 5
Bramki 0

Życiorys

Środkowy obrońca, Jack Hobbs, przebywał ostatnio na sezonowym wypożyczeniu w Leicester City, które zdecydował się zamieć w definitywny transfer.

Młody zawodnik podpisał kontrakt z Liverpoolem w sierpniu 2005 roku w swoje 17. urodziny, pomimo, iż w Lincoln City rozegrał tylko 3 minuty w profesjonalnej drużynie.

Hobbs, który może grać również w pomocy, został kapitanem rezerw podczas swojego pierwszego sezonu przy Merseyside.

Odegrał kluczową rolę w zespole młodzieżowym, który w 2006 sięgnął po FA Youth Cup, stając się skałą serca defensywy obok Godwina Antwi.

Wysoki obrońca zadebiutował w pierwszej drużynie wchodząc w końcowych minutach meczu Carling Cup, gdy 25. września 2007 roku Liverpool pokonał Reading 4:2.

W kolejnej rundzie Hobbs znalazł się w wyjściowej jedenastce i wyjątkowości dodał temu fakt, że mierzył się z ikoną the Reds, Robbie'm Fowlerem.

Po pewnym występie podczas zwycięstwa 2:1 z Cardiff, powiedział: - Towarzyszyło temu niesamowite uczucie. Szczególnie w drugiej połowie, kiedy mogłem obserwować całe the Kop. To naprawdę było czymś wyjątkowym.

- Spojrzałem tam kilka razy i nigdy wcześniej nie doświadczyłem czegoś podobnego.

- Krycia Robbie'go również. Gra przeciwko Robbie'mu Fowlerowi na Anfield jest wartościowa. Kilku chłopców wciąż określa go mianem 'Boga' i zdecydowanie nigdy tego nie zapomnę.

Tego wieczoru jego partnerem była inna legenda klubu - Jamie Carragher. Carra opisał Hobbsa mianem 'najmilszego faceta na świecie'.

Zawodnik spędził drugą połowę sezonu 2007-08 na wypożyczeniu w Scunthorpe United.