Osób online 1341

Piłkarz: Craig Bellamy

Dekada 2010
Data urodzenia 1979-07-13
Miejsce urodzenia Cardiff, Walia
Data debiutu 09.08.2006
Inne kluby Norwich, Coventry, Newcastle, Celtic (w), Blackburn, West Ham, Manchester City, Cardiff City
Występy 79
Bramki 18

Życiorys

Craig Bellamy, będący fanem Liverpoolu od dzieciństwa, dołączył ponownie do klubu, przechodząc z Manchesteru City w ostatnim dniu letniego okienka transferowego 2011 roku.

Reprezentant Walii już wcześniej spełnił swe młodzieńcze marzenie, przenosząc się po raz pierwszy na Merseyside z Blackburn Rovers w 2006 roku i mimo że w Liverpoolu spędził zaledwie jeden sezon, udało mu się odegrać ważną rolę w kilku dramatycznych zwycięstwach.

Drobnej postury napastnik zdobył 9 bramek w 42 meczach, w tym jedną, strzeloną głową w wygranym spotkaniu z Barceloną, w meczu Ligi Mistrzów, które odbyło się w lutym 2007 roku. Co więcej, wypracował też bramkę zdobytą przez Johna Arnego Riise, dzięki czemu the Reds pokonali ówczesnych mistrzów Europy 2:1 na ich własnym podwórku.

Swojego pierwszego gola strzelił na przeciwko Kop w meczu z Maccabi Haifa. Udało mu się także wpisać na listę strzelców w spotkaniu z jego byłym klubem - Blackburn.

Jego szybkość i pracowitość okazały się bardzo cenne podczas sezonu w którym Liverpool po raz kolejny dostał się do finału Ligi Mistrzów, które to spotkanie, przegrane 1:2 z AC Milan, Craig spędził jednak na ławce rezerwowych.

Jedyne trofeum, jakie Bellamy zdobył z the Reds, to Tarcza Wspólnoty. W meczu z Cheslea w Cardiff the Reds wygrali 2:1, a Craig miał w tym zwycięstwie swój udział, podając perfekcyjnie Peterowi Crouchowi i zaliczając w ten sposób asystę.

Niestety, droga jaką obrał Rafa Benitez spowodowała, że Bellamy przeniósł się w sierpniu 2007 roku do West Ham.

W 2009 roku Craig dołączył do Manchesteru City, gdzie stanowił efektywną siłę na lewej stronie ataku. Zdobył m in dwie fantastyczne bramki w derbach Manchesteru, rozegranych na Old Trafford i stał się bardzo popularny wśród kibiców City.

Jego układy z Roberto Mancinim pogorszyły się i Bellamy spędził sezon 2010/11 na wypożyczeniu do Cardiff City - klubie ze swojego rodzinnego miasta - po zakończeniu którego wrócił do Liverpoolu.