Inne kluby Huddersfield Town, Crystal Palace
Występy 62
Bramki 1

Życiorys

Kelly pomyślnie przeszedł przez Akademię Liverpoolu, która, w ostatniej dekadzie, nie wydała na świat zbyt wielu gwiazd. Miał zaledwie siedem lat, kiedy został zauważony przez łowców talentów Liverpoolu. Kelly zaczynał jako środkowy pomocnik, potem był środkowym obrońcą, by najwięcej występów zaliczyć jako prawy obrońca. Zaliczył prawie dwuletnią przerwę z powodu problemów z plecami, jednak awansował do Melwood i latem 2007 roku stał się częścią drużyny rezerw Garrego Abletta, która wygrała ligę w sezonie 2007/08. Rafa Benitez wpisał go na listę zawodników w Champions League, a debiut w rozgrywkach zaliczył kiedy zastąpił Jamiego Carraghera w osiemdziesiątej drugiej minucie meczu z PSV Eindhoven 9 grudnia 2008 roku. Został wypożyczony do Huddersfield Town z League One od marca do końca sezonu 2008/09 i zaliczył siedem występów ligowych dla klubu z Yorkshire.

Kelly swój pierwszy mecz w wyjściowym składzie zaliczył przeciwko Lyonowi na Anfield w meczu fazy grupowej w sezonie 2009/10. Został najlepszym zawodnikiem spotkania, pokazując swoje nieprzeciętne możliwości. Jego dobra passa została przerwana przez kontuzję pachwiny, która wykluczyła go z gry na cztery miesiące. Kelly zaliczył dwa kolejne występy przed kolejną kontuzją i nie wystąpił już w reszcie sezonu. Kelly może być zadowolony z wkładu jaki wniósł do drużyny w sezonie 2010/11. Po trzech występach w sezonie 2009/2010, liczba występów w sezonie kolejnym wzrosła do 23. Kenny Dalglish był tak bardzo przekonany do jego umiejętności, że wystawił go w meczu FA Cup na Old Trafford 9 stycznia 2011 roku. W kolejnych siedmiu spotkaniach także wystąpił w wyjściowej jedenastce. Ostatni występ w sezonie Kelly zaliczył podczas nędznego spotkania, przegranego 3-1 na Upton Park 27 lutego, kiedy zszedł jeszcze przed przerwą z powodu kontuzji ścięgna. Ten przykry uraz wyeliminował go z dalszej części sezonu.

Kelly w sezonie 2011/12 nadal notował postępy, pojawiał się regularnie w składach meczowych, a także strzelił swojego pierwszego gola, uderzając z główki w pucharze ligi z Chelsea w listopadzie. Po raz pierwszy wystąpił w reprezentacji Anglii w meczu z Norwegami w Oslo, który był meczem przygotowawczym do Euro 2012. W momencie kiedy Gary Cahill, z powodu kontuzji wypadł ze składu na Euro tydzień później, Kelly zastąpił go w składzie Anglików. Czarna seria kontuzji trwała dalej w sezonie 2012/13, kiedy zerwał więzadła krzyżowe w meczu z Manchesterem United 23 września. Kelly podpisał nową umowę z Liverpoolem 8 lutego 2013, mimo, że sezon dla niego był skończony.

Pomimo zaciekłej rywalizacji o miejsce w składzie Kelly mógł czuć się rozczarowany ilością występów w pierwszej drużynie w sezonie 2013/14. W wyjściowej jedenastce wybiegł jedynie dwa razy, podczas pojedynków z Oldham i Bournemouth w styczniu. Kolejne szanse Martina w Liverpoolu niestety zniknęły 14 sierpnia 2014 roku, kiedy przeniósł się do Crystal Palace.