Osób online 762

Piłkarz: Jay Spearing

Dekada 2010
Data urodzenia 1988-11-25
Miejsce urodzenia Wallasey
Data debiutu 09.12.2008
Inne kluby Leicester, Bolton, Blackburn
Występy 55
Bramki 0

Życiorys

Spearing był kapitanem drużyny Liverpoolu U-18, która w 2007 roku zdobyła drugi raz z rzędu FA Youth Cup. Anglik stanowił kluczowy element zespołu w sezonie 2007-08, kiedy to młodzieżowcy klubu z Anfield zdobyli tytuł ligowy. W Liverpoolu Spearing wyczekiwany debiut zaliczył w wyjazdowym meczu Ligi Mistrzów z PSV Eidhoven 9 grudnia 2008 roku. Kolejny bardzo dobry występ zaliczył 3 miesiące później w pamiętnym meczu z Realem Madryt. Na boisku zastąpił Stevena Gerrarda, a Liverpool wygrał to spotkanie 3:0 (4:0 w dwumeczu). Niski pomocnik zaimponował kibicom pewnością siebie w meczu przeciwko gigantowi z Hiszpanii, jednak w sezonie 2008/09 więcej w pierwszym składzie nie zagrał. W lipcu 2009 roku przedłużył kontrakt z Liverpoolem.

W sezonie 2009-10 Spearing rozegrał zaledwie kilka spotkań dla Liverpoolu – w meczach o Puchar Ligi Anglelskiej przeciwko Leeds i Arsenalowi i w meczach ligowych z Sunderlandem i jako zawodnik wchodzący z ławki z Portsmouth i Wolverhampton. W marcu 2010 roku został wypożyczony do Leicester – ówcześnie grającego w Championship. Tam spędził resztę sezonu. Dla Lisów Spearing zagrał osiem razy i pomógł drużynie z The Walkers Stadium (obecnie King Power Stadium) osiągnąć playoffy Premier League. Po powrocie do Liverpoolu w sezonie 2011-12 Anglik zbierał już w ekipie the Reds potrzebne doświadczenie, zwłaszcza w meczach Ligi Europy. Spearing pomógł drużynie pokonać Cardiff City na Wembley w meczu finałowym o Puchar Ligi Angielskiej. Po sprowadzeniu do klubu Nuriego Sahina i Joego Allena przez Brendana Rodgersa i pokazaniu się z dobrej strony w okresie przygotowawczym Jonjo Shelveya było jasne, że Spearing nie może liczyć na miejsce w składzie Liverpoolu. W sierpniu 2012 roku Spearing dołączył do drużyny Bolton Wanderers.

Pobyt Anglika w drużynie z Championship okazał się dużym sukcesem. W pierwszym sezonie defensywny pomocnik zagrał 37 razy, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców. Otrzymał nawet nagrodę dla najlepszego zawodnika sezonu od miejscowego stowarzyszenia kibiców i klubu. Nic więc dziwnego, że po tak dobrym sezonie Bolton zdecydował się wykupić Spearinga z Liverpoolu. Anglik podpisał 4-letni kontrakt z ekipą z Championship i w sierpniu 2013 został zaprezentowany jako pełnoprawny członek drużyny.

W sezonie 2013-14 zagrał w 97% wszystkich spotkań dla Boltonu. Zdobywał bramki w meczach przeciwko QPR i Blackburn Rovers. Opuścił jedynie spotkanie otwierające sezon z Burnley. Jay Spearing został nagrodzony kapitańską opaską, kiedy to etatowy kapitan Zat Knight nie był do dyspozycji trenera. Opaskę zatrzymał nawet w momencie gdy Zat Knight powrócił po kontuzji co było dużym wyróżnieniem dla wychowanka Liverpoolu. Po odejściu Knighta z drużyny Spearing był mianowany na kapitana. W połowie sezonu 2014-15 Spearing został jednak wypożyczony do Blackburn Rovers. Do Boltonu powrócił w sezonie 2015-16. W meczu rozpoczynającym rozgrywki został ukarany czerwoną kartką za dwukrotną nadmierną ostrość przy odbiorze piłki.