Osób online 741

Piłkarz: Bruce Grobbelaar

Dekada 1980
Data urodzenia 1957-10-06
Miejsce urodzenia Durban
Data debiutu Wolverhampton Wanderers
Inne kluby Vancouver Whitecaps, Crewe Alexandra, Stoke City, Southampton, Plymouth Argyle, Lincoln City, Northwich Victoria, Oldham, Bury
Występy 627
Bramki 0

Życiorys

Do Liverpoolu trafił z kanadyjskiego klubu Vancouver Whitecaps za £250,000 w marcu 1981, kiedy na Anfield dowodził Bob Paisley. Od początku, gdy tylko trafił na Anfield w kierunku do jego osoby kierowane były wielkie oczekiwania, by ten był godnym następcą wspaniałego angielskiego bramkarza Liverpoolu, Ray'a Clemence, który odszedł do Tottenhamu.

Oryginalny reprezentant Zimbabwe sprostał wyzwaniu i był ostatnią linią obrony Liverpoolu w serii triumfów w kraju jak i za granicą. Sporadycznie jego zbytnia pewność siebie obracała się przeciwko niemu. Z drugiej strony jego umiejętność przyciągania uwagi otoczenia i popisywania się na boisku nie może przysłonić talentu Grobbelaara, jak również jego niezwykłych umiejętności.

Podczas 13 lat spędzonych na Anfield rozegrał ponad 600 spotkań. Zdobył trzynaście medali w skład których wchodziły: sześć mistrzowskich tytułów, Puchar Europy, trzy Puchary Anglii a także trzy Puchary Ligi.

W dramatycznym finale w Rzymie w 1984 roku w finale Pucharu Anglii Grobbelaar miał wielki wkład w odniesiony sukces przez piłkarzy Liverpoolu. W 1994 roku odszedł do Southamptonu, by później trafić do Plymouth, Bury, Lincoln, Motherwell, Chesham United i Northwich Victoria. Był także trenerem Zimbabwe.