Osób online 767

Piłkarz: Nigel Spackman

Dekada 1980
Data urodzenia 1960-12-02
Miejsce urodzenia Romsey
Data debiutu Southampton
Inne kluby Chelsea, Queens Park Rangers
Występy 50
Bramki 0

Życiorys

Uniwersalny pomocnik, Nigel Spackman został sprowadzony z Cheslesa przez Kenny'ego Dalglisha z Chelsea za 400 000 funtów w 1987 roku i stał się popularną postacią na Anfield.

Nigel zadebiutował jako imponujący rezerwowy, który wszedł na boisko w drugiej połowie półfinału Littlewoods Cup z roku 1987, wygranego na Anfield 3-0 z Southamptonem. W finale przegranym z Arsenalem 2-1 na Wembley grał już od pierwszej minuty.

W kolejnym sezonie Spackman zostawił swój ślad na Anfield. Z powodu kontuzji Ronniego Whelana, Dalglish wspaniałomyślnie wystawił Spackmana na środku pomocy, obok Steve'a McMahona w tej wielkiej drużynie, w której grali John Barnes, Peter Beardsley i John Aldridge.

Jeden z najlepszych meczów Spackmana w Czerwonej koszulce to wygrane 5-0 spotkanie z Nottingham Forest na Anfield w 1988 roku, gdy pokazał koncert prawdziwej determinacji i podań wysokiej jakości.

W kolejnym sezonie popularny "Spackers" raz był w drużynie, raz nie. Z powodu powrotu po kontuzji Ronniego Whelana, Spackman wystąpił na wielu różnych pozycjach, między innymi na lewej pomocy, prawej obronie i środku pomocy. Grał w szczególnie dobrym meczu, a mianowicie w trzeciej powtórce spotkania z Arsenalem w Littlewoods Cup, wygranej 2-1 na Villa Park.

Spackman opuścił Anfield bez zdobycia bramki, ale był tego bliski w licznych okazjach. Chociażby w wygranym tylko 1-0 meczu z Manchesterem United w sierpniu 1988 roku na Anfield. Jako rezerwowy (wszedł za kontuzjowanego McMahona) dwa razy trafił w słupek we wspaniałym solowym przedstawieniu.

Niemniej jednak, Spackman opuścił Anfield w 1989 roku w poszukiwaniu regularnych występów w Queens Park Rangers, a gdy później w tym sezonie powrócił na Anfield ze swoim nowym klubem, The Kop zgotowało mu niesamowite przyjęcie. Później znów grał na Stamford Bridge pod okiem Glenna Hoddle'a, zanim ten zmienił pracodawcę. Później przez pewien czas był menedżerem Sheffield United, po czym stał się ekspertem Sky, później pracował z Football Association. Następnie znów chwycił się menedżerki, tym razem w Barnsley.