Osób online 762

Piłkarz: Tommy Younger

Dekada 1950
Data urodzenia 1930-04-10
Miejsce urodzenia Edinburgh
Data debiutu 18 sierpnia 1956 przeciwko Huddersfield Town (dom) Division Two: porażka 2-3
Inne kluby Hibernian, Falkirk (gracz-manager), asystent managera w Stoke City i Leeds United
Występy 127
Bramki 0

Życiorys

Bramkarz reprezentacji Szkocji, Tommy Younger stał sie sławny w Liverpoolu, z powodu, że jako pierwszy bramkarz od czasu wojny opuścił boisko z powodu kontuzji i powrócił jako środkowy napastnik w meczu przeciwko Derby County w październiku 1957 roku.

Pewny w obronie Tommy, zdobył dwa tytuły mistrzowskie w lidze szkockiej z Hibernian przez dołączeniem do Liverpoolu za kwotę 9 tys. £ w 1956. Stał się numerem jeden w bramce Reds, zastępując miejsce Douga Rudhama i Dave'a Underwooda, którzy w poprzednich sezonach dzieli się miejscem w bramce.

Tommy zagrał w 1958 roku na Mistrzostwach Świata z reprezentacją Szkocji, ale nie był to dla tego bramkarza szczęśliwy czas, ponieważ spadła na niego fala krytki po występach. Jednak powrócił do wysokiej dyspozycji i wkrótce został uznany za jednego z najlepszych bramkarzy na Wyspach.

Dobrze panował na swoim polu bramkowym i prezentował wysoką postawę. Na początku sezonu 1959/60 stracił miejsce w składzie na rzecz Berta Slatera i zdecydował powrócić do Szkocji, gdzie został grającym managerem w Falkirk.

Później był asystentem managera w Stoke City i Leeds United, a nastepnie powrócił do Hibernian, gdzie był dyrektorem. Był bardzo poważaną postacią i został mianowany Prezydentem Ligi Szkockiej, na krótki przed jego śmiercią w styczniu 1984 roku.