LIV
Liverpool
Premier League
19.05.2024
17:00
WOL
Wolverhampton Wanderers
 
Osób online 1078

Piłkarz: Colin Irwin

Dekada 1970
Data urodzenia 1957-02-09
Miejsce urodzenia Liverpool
Data debiutu 25 września 79 roku z WBA
Inne kluby Swansea City
Występy 44
Bramki 3

Życiorys

Urodzony w Liverpoolu środkowy obrońca Colin Irwin rozegrał jedno ze swych najlepszych spotkań dla Liverpoolu w Niemczech, w półfinale Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium, zakończonym remisem 1:1.

Zastępujący kontuzjowanego Phila Thompsona, Irwin grał u boku Alana Hansena znakomicie w defensywie the Reds.

Irwin zagrał również w 1981 roku w finale Pucharu Ligi przeciwko West Ham United na Wembley, jednak nie zdobył medalu, ponieważ mecz zakończył się remisem i nie rozegrano spotkania powtórkowego.

Na Anfield robił systematyczne postępy i zadebiutował w lidze w wygranym 3:1 meczu z West Bromwich Albion w sierpniu 1979 roku. Pierwsze trafienie zaliczył w swym drugim występie, który skończył się rozczarowującą porażką 2:3 z Southampton na the Dell.

Bardzo chciał grać regularnie w pierwszym zespole, jednak nie było to dla niego łatwe i niestety nigdy nie udało mu się na Anfield wyjść przed szereg, w każdym razie gdy się pojawiał na boisku, to można było być pewnym jego dobrej postawy.

W roku 1981 opuścił Liverpool i dołączył do Johna Toshacka w Swansea City, której był kapitanem, jednak musiał zakończyć karierę w wieku 27 lat z powodu kontuzji.