Osób online 844

Piłkarz: Jan Molby

Dekada 1980
Data urodzenia 1963-07-04
Miejsce urodzenia Kolding, Dania
Data debiutu 25 sierpnia 1984 przeciwko Norwich City (wyjazd) Division One- remis 3-3
Inne kluby Kolding, Ajax Amsterdam, Barnsley (loan), Norwich City (wypożyczony), Swansea City (zawodnik-manager), Kidderminster Harriers (zawodnikr-manager)
Występy 291
Bramki 60

Życiorys

Przywitany został w klubie przez zawodnika i członka zarządu Kenny'ego Daglisha jako "jeden z najpiękniej grających środkowych pomocników swojego pokolenia." Duńczyk piłkarskiego fachu uczył się w szkółce Ajaxu Amsterdam u boku Marco van Bastena, Franka Rijkaarda i Jespera Olsena. Postanowił przyjść do LFC pod wpływem namowy Johanna Cruyffa.

Został sprowadzony przez Joe Fagana za 225 tys. funtów w sierpniu 1984 roku i miał być następcą Greame Sounessa. Opłata za Molby'ego z pewnością była bardzo pomyślną transakcją angielskiego klubu z zagranicznym zespołem.

Był specjalistą od strzelania rzutów karnych, zdobywając w ten sposób 42 bramki, a w listopadzie 1986 r. dzięki jedenastkom skompletował hat-tricka przeciwko Coventry City w Pucharze Ligi.

W sezonie 1985/86 52 razy reprezentował barwy Liverpoolu licząc występy w lidze i FA Cup. Był to sezon w którym każdy czekał na Mistrzostwa Świata w Meksyku. Nie zabrakło na nich Molby'ego wraz z reprezentacją Danii. Zdobył dwa tytuły w 1990 roku i Puchar Anglii dwa lata później. Mimo iż dwa razy był bardzo blisko odejścia z Anfield (do Barcelony i Evertonu), to ostatecznie został pierwszym obcokrajowcem grającym 10 lat w angielskich klubach. Opuścił the 'Reds' w 1996 roku przechodząc do Swansea.