Piłkarz: Raby Howell

Dekada 1890
Data urodzenia 1869-10-12
Miejsce urodzenia Sheffield
Data debiutu 16 kwietnia 1898 przeciwko Aston Villa (dom) Football League Division One: 4-0
Inne kluby Rotherham Swifts Preston
Występy 68
Bramki 0

Życiorys

Howell, znany jako Rab tak naprawdę był jedynym cyganem, który zagrał w reprezentacji Anglii. Zdobył dwa puchary, pierwszy w 1895 roku z drużyną z jego ojczystego miasta - Sheffield United, a drugi już po przybyciu do Liverpoolu w 1898 roku za 200 funtów.

Występujący na prawej pomocy Howell urodził się w wozie cyrkowym przy Wincobank, niedaleko Sheffield w Październiku 1869 roku, swoje pierwsze kroki piłkarskie stawiał w lokalnym zespole Ecclesfield, który był poprzedzeniem jego przenosin do Rotherham Swifts. Po przejściu do Bramall Lane zdobył mistrzostwo w sezonie 1897-98.

Po jednym spotkaniu opuszczonym w sezonie, Howell zagrał w finałowym meczu w którym Liverpool w imponującym stylu pokonał Aston Ville. Klub z Anfield zakończył mistrzostwa na drugim miejscu, a rok później Howell opuścił tylko 4 spotkania w 34 grach.

Ten niski zawodnik, był szybkim i niezmordowanym graczem, ale od czasu gdy Liverpool zdobył po raz pierwszy mistrzowski tytuł w 1901 roku Howell stracił miejsce w podstawowym składzie. Tego lata po 68 występach w lidze i Pucharze Anglii w których nie zdobył gola, dołączył do Preston, gdzie złamał nogę i musiał zakończyć karierę w 1903 roku. Zmarł w roku 1937 w wieku 68 lat.