Osób online 918

Piłkarz: John McLaughlin

Dekada 1960
Data urodzenia 1952-02-25
Miejsce urodzenia Liverpool
Data debiutu 18 kwietnia 1970 roku przeciwko Londyn(wyjazd), Division One: porażka 2:1
Inne kluby Portsmouth
Występy 55
Bramki 5

Życiorys

John McLaughlin był piłkarzem Liverpoolu za czasów Billa Shankley'a. Shankly wraz z Bobem Paisleyem wypowiadali o Johnie słynny cytat: "Stworzyliśmy potwora".

McLaughlin był pomocnikiem o bardzo drobnej sylwetce. Trafił na Anfield jako uczeń podpisując profesjonalny kontrakt w dniu swoich 17 urodzin w lutym 1969 roku.

McLaughlin był pomocnikiem o bardzo szczupłej budowie. Shankly nalegał, aby ten zaczął jeść porządne posiłki, by nabrać na wadze i tak właśnie McLaughlin stał się słynnym 'potworem’ z cytatu Shankleya i Paisleya: "Stworzyliśmy potwora".

Shankly pozwolił zadebiutować młodemu pomocnikowi w końcu sezonu First Division w sezonie 1969-1970. Debiut McLaughlin przypadał na przegrane spotkanie przez Liverpool z Chelsea 2:1. Na początku sezonu 1970-71 McLaughlin regularnie występował w pierwszym zespole, zaczynając od strzelenia bramki w wygranym przez Liverpoolu 4:0 meczu z Huddersfield Town. Po porażce z Wolves stracił miejsce w składzie.

Przyjście na Anfield Briana Halla oraz Petera Cormacka nie było na rękę Johnowi, gdyż walka o miejsce w zespole zrobiła się dla niego jeszcze bardziej trudniejsza. Dlatego właśnie John trafił do Portsmouth na wypożyczenie.