Osób online 1192

Piłkarz: Ian St John

Dekada 1960
Data urodzenia 1938-06-07
Miejsce urodzenia Motherwell
Data debiutu 19 sierpień 1961 roku przeciwko Bristol Rovers(wyjazd), Division Two zwycięstwo 2:0
Inne kluby Motherwell, Coventry City, Tranmere Rovers Management: Motherwell, Portsmouth
Występy 426
Bramki 118

Życiorys

Ian St John był Szkotem, trafił do Liverpoolu za czasów Billa Shankley'a w lecie 1961 roku z Motherwell za £37,500. Jego znakiem rozpoznawczym była fryzura na tak zwanego 'jeża'. Ian stał się bohaterem dla fanów Liverpoolu kiedy to w swoim debiucie strzelił hat-tricka w derbowym meczu z Evertonem w finale Senior Cup.

Wspaniałym wyskokiem i grą głową nadrabiał brak wzrostu. Wraz ze swoimi rodakami ze Szkocji oraz bramkarzem Tommym Lawrence stworzył "kręgosłup" zespołu, który zdobył mistrzostwo i odniósł sukces w europejskich pucharach.

St John szybko stał się ulubieńcem The Kop. Kibice z tej słynnej trybuny ułożyli specjalną piosenkę "When Saints Go Marching In". Wraz z partnerem z ataku Rogerem Huntem tworzyli znakomitą parę w napadzie.

Najsławniejsza jego zdobyta bramka była strzelona z główki po podaniu Iana Callaghana na Wembley w 1965 roku, która to przypieczętowała po raz pierwszy zdobyte trofeum Fa Cup przez Liverpool. W 1971 roku trafił do Coventry. Następnie po zakończeniu kariery piłkarza zajmował się 'trenerką', zarządzaniem oraz mediami.