LIV
Liverpool
Premier League
19.05.2024
17:00
WOL
Wolverhampton Wanderers
 
Osób online 1123

Piłkarz: Alan Arnell

Dekada 1950
Data urodzenia 1933-11-25
Miejsce urodzenia Chichester
Data debiutu 5 grudnia 1953 przeciwko Blackpool (dom); Division One, zwycięstwo 5-2
Inne kluby Worthing, Tranmere Rovers, Halifax Town, Runcorn
Występy 75
Bramki 35

Życiorys

Alan Arnell w czasie ośmioletniego pobytu na Anfield może pochwalić się prawie idealną proporcją gola w co drugim spotkaniu. Niestety, okres jego gry dla Liverpoolu zbiegł się wraz z najbardziej jałowym okresem w historii klubu.

Wysoce obiecujący uczeń został zatrudniony w Worthing roku 1953 jako wolny zawodnik nie grający w żadnej lidze. Jego droga prowadziło prosto do pierwszej drużyny Dona Welsha. Zadebiutował na Anfield podczas spotkania z Blackpool i od razu mógł się cieszyć ze zdobycia bramki w imponująco wygranym 5-2 spotkaniu z ówczesnymi zdobywcami FA Cup.

Mierzący sześć stóp Arnell świetnie radził sobie w powietrzu, mimo to rozegrał jeszcze tylko dwa spotkanie i wraz z zespołem Czerwonych spadł do Division Two.

W sezonie 1955/56 miał okazję grać częściej, jednak nigdy nie potrafił na stałe zadomowić się w pierwszej jedenastce. W grudniu 1956 roku spotkał go chyba najpiękniejszy moment gry dla LFC, kiedy to na Anfield ustrzelił hat-tricka w meczu z Huddersfield Town (3-0).

Jego dni na Merseyside zostały policzone, gdy obsadę managera przejął Bill Shankly w lutym 1961 r. Przeniósł się do Tranmere Roves, kolejno do Halifax i Runcorn, gzie zakończył piłkarską karierę.