player
LIV
Liverpool
FA Cup
06.02.2022
13:00
CAR
Cardiff City
 
Osób online 465

Conall Murtagh

Stanowisko Trener przygotowania fizycznego
Narodowość angielska
W LFC od 2012

Opis

Dr Conall Murtagh dołączył do Akademii w lipcu 2012 roku, a pięć lat później awansował do pierwszej drużyny. Medycynę sportową praktykuje od 2010 roku. Od dzieciństwa jego ambicją była praca w klubie piłkarskim z najwyższej półki.

- Jestem zaszczycony, że mogę pracować w klubie szanowanym na całym świecie. Cieszy mnie każda minuta pracy z czołowymi piłkarzami oraz u boku światowej klasy trenerów, lekarzy i sztabu.

- Naszym zadaniem jest zapewnić zawodnikom klubu najbardziej innowacyjne wsparcie z dziedziny medycyny sportowej, dzięki któremu do maksimum wykorzystają swój potencjał fizyczny podczas gry.

Conall wiosną 2017 roku uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie Johna Moores'a w Liverpoolu. Wcześniej w 2010 roku uzyskał tytuł licencjacki w fizjologii na Uniwersytecie w Manchesterze, a dwa lata później został magistrem nauk sportowych na Uniwersytecie w Chester.

W 2013 roku został członkiem prestiżowej United Kingdom Strength and Conditioning Association, posiada również licencję UEFA B oraz zdobywa licencję UEFA A.

Conall ma na swoim koncie publikacje w uznanych pismach specjalistycznych. W 2015 roku był ważnym mówcą na Kongresie Nauk Sportowych w São Paulo, którego gospodarzem było brazylijskie Palmeiras oraz na 20. Kongresie Europejskiego Towarzystwa Nauk Sportowych w szwedzkim Malmö.

Jako piłkarz reprezentował Irlandię Północną na wszystkich szczeblach młodzieżowych aż do U-21 włącznie. Jako profesjonalny zawodnik występował w Hearts, Wrexham i The New Saints, a jako półzawodowiec grał dla Bala Town i występował w Lidze Europy przez pięć sezonów.