player
LIV
Liverpool
FA Cup
06.02.2022
13:00
CAR
Cardiff City
 
Osób online 469

Mona Nemmer

Stanowisko Szef ds. odżywiania
Narodowość niemiecka
W LFC od 2016

Opis

Mona Nemmer od 2016 roku pełni w Liverpoolu stanowisko szefa ds. żywienia po tym jak opuściła Bayern Monachium.

W sztabie szkoleniowym Bawarczyków przez 3 lata pełniła identyczną rolę, a została przyjęta tuż po tym jak klub z Niemiec zaczął prowadzić Pep Guardiola.

Mona pracowała wcześniej przez 4 lata jako szef kuchni i dietetyk narodowej kadry Niemiec do lat 21, a przed 2009 rokiem pomagała zawodnikom na niższych szczeblach wiekowych.

Podczas studiów nad żywieniem zdawała sobie sprawę, że jej specjalizacja składa się zarówno z elementów praktycznych, jak i teoretycznych.

- Nie jestem klasycznym dietetykiem, jak pomyślałoby większość ludzi. Moją największą zaletą jest łączenie ze sobą części teoretycznej (nauki) z praktyczną - powiedziała w jednym z wywiadów.

- Oznacza to, że w Melwood dbam o szefów kuchni, o projekty, jakość produktów, jakie kupujemy, jakie składniki możemy umieścić w menu, w zależności od tego, ile dni pozostało do meczu lub co można podawać w autobusie po grze. Uważam, że ważne jest aby jeść o odpowiednich porach i przykuwać dużą uwagę do ostatniego posiłku przed meczem.

- To także praca nad składem ciała, odpowiednia dieta, suplementacja... niemniej, zawsze staram się nawiązać do praktycznej części. Zastanawiam się czy można przygotować posiłek w inny sposób lub gdzie można znaleźć odpowiednie produkty.

Część roli Mony Nemmer polega na konsultacjach indywidualnych z graczami - a nawet oferowaniu lekcji gotowania, aby mieć pewność, że odżywiają się na najwyższym poziomie także poza kompleksem szkoleniowym.

- Jesteśmy w drużynie sportowej i musimy dbać o zespół jak najlepiej tylko potrafimy. Jesteśmy jednak w bardzo dobrej sytuacji, gdy mamy czas i wsparcie, dzięki któremu możemy prowadzić indywidualne konsultacje.

- Niektórzy gracze lubią gotować, inni wolą wziąć coś na wynos...mamy tutaj podejście indywidualne. Jeśli zawodnik chce lub jego żona czy przyjaciele chcą nauczyć się gotować, jesteśmy otwarci i chętnie im pomagamy.

- Zagadnienie jest jeszcze bardzo świeże. Niemniej, możemy znaleźć wiele badań na ten temat, więc nadal pracujemy nad tym, aby rozwijać się każdego dnia.

- Piłka nożna jest trudnym sportem, ponieważ z jednej strony chodzi o wytrzymałość, ale z drugiej o siłę, dlatego zawsze staram się aktualizować moją wiedzę. Utrzymuję kontakt z uczelniami, aby być na najwyższym poziomie.

Po trzech spędzonych w Bayernie latach, Nemmer oczekuje na wyzwania w Liverpoolu i angielskim futbolu. Szef ds. żywienia The Reds wyjawiła jednak, że w swoim nowym otoczeniu czuje się jakby była w domu.

- Liverpool ma wielkiego menedżera, historię i zespół. To dla mnie ogromne wyzwanie, aby wspierać klub, który ma tak bogatą tradycję. Był to jeden z czynników dla których Liverpool wydał mi się bardzo interesującym miejscem pracy.

- To niesamowite, że otrzymałam taką szansę. Kiedy po raz pierwszy tu przybyłam, zakochałam się w mieście. Ludzie są wspaniali i każdy jest bardzo przyjaźnie do ciebie nastawiony. Liverpool ma wyjątkową atmosferę, która sprawia, że ​​czujesz się tu mile widziany - jak w domu.