player
Liverpool
Liverpool
Premier League
11.07.2020
16:00
Burnley
Burnley
 
Osób online 158

Mark Leyland

Stanowisko Pomeczowa analiza
W LFC od 2013

Opis

Mark Leyland dołączył do Liverpoolu z Burnley w 2013 roku.

Swoją pierwszą pracę podjął w niebieskiej części Merseyside, gdzie otrzymał zatrudnienie w akademii Evertonu. W tym czasie kończył studia magisterskie w dziedzinie sportu i nauk ścisłych na Uniwersytecie Johna Moore'a.

Szybko awansował na kierownika zespołu analitycznego i został w klubie 4 lata, zanim przeniósł się do Burnley, gdzie pracował z pierwszą drużyną z Eddiem Howe'm, a później z Seanem Dyche'm.

Po sezonie w Championship na Turf Moor, Mark otrzymał propozycję pracy w Liverpoolu – szansę, której nigdy by nie odrzucił.

Więc jak wygląda typowy dzień w Melwood dla analityka pomeczowego?

- Zajmujemy się wszystkimi aspektami podczas meczu na żywo i analizy pomeczowej. Nasza gra po zakończonej rozgrywce obraca się wokół analizy kwestii zarówno drużynowych, jak i tych dotyczących każdego z graczy indywidualnie – wyjaśnia Mark.

- Zapisujemy statystyki w bazach danych oraz powtórki wideo i odnosimy je do tego, jakiej gry wymaga trener – zarówno dobre rzeczy, jak i obszary do poprawy. Później omawiamy to z zawodnikami.

Mark podróżuje z pierwszą drużyną także na mecze wyjazdowe.

- Tworzymy przykładowe filmy, zawierające to, czego oczekuje trener. Przekazujemy to potem przez Petera Krawietza podczas przerwy w meczu na dużym ekranie w szatni. Wykorzystujemy około dwuminutowe nagrania.

- Po meczu mamy już dyspozycji nagrania z wszystkich kamer, czego tylko trener i cały sztab sobie zażyczą.