player
LIV
Liverpool
FA Cup
06.02.2022
13:00
CAR
Cardiff City
 
Osób online 510

Lee Radcliffe

Stanowisko Koordynator wyposażenia
Narodowość angielska
W LFC od 2010

Opis

Lee Radcliffe pracował dla Liverpoolu przez niemal dekadę, zanim w lecie 2010 został promowany na stanowisko koordynatora wyposażenia pierwszego zespołu.

Początkowo zatrudniony był na stanowisku nadzorcy, którego zadaniem było dopilnowanie, by zapracowany kompleks treningowy na Melwood działał w odpowiednim tempie. Następnie objął posadę osoby odpowiedzialnej za wyposażenie zespołu rezerw. Rok później Lee, kibicujący Liverpoolowi od urodzenia, został promowany i rozpoczął pracę u boku Grahama Cartera - człowieka odpowiedzialnego za ekwipunek pierwszej drużyny - pomagając w zapewnieniu zawodnikom takim jak Stevie G, El Nino i Carra odpowiedniego wyposażenia zarówno na treningach, jak i podczas meczów - czy to w domu, czy na wyjeździe.

- Jeśli chodzi o Grahama i mnie to jesteśmy zadowoleni zawsze, gdy przed meczem mamy przygotowane odpowiednie buty, stroje i sprzęt. - wyjaśnia Lee - Sprawą najważniejszą jest pewność, że piłkarze mają wszystko, co potrzebne na mecz. Jeśli tak jest, to nasza praca została wykonana.

- Po spotkaniu naszym kolejnym zadaniem jest ponowne przygotowanie strojów, poskładanie ich, zapakowanie - tak by były gotowe na następny mecz. Sprawdzamy buty, w których grali zawodnicy, czyścimy je, upewniamy się, że żaden z korków się nie poluzował. Ostatnia rzecz jakiej chcemy, to żeby któryś z piłkarzy stracił jakieś podczas gry.

Zanim Lee przybył na Anfield pracował jako strażnik więzienny dla Group4 i przyznaje, że codzienna praca dla LFC jest spełnieniem jego marzeń.

- Po prostu trudno w to uwierzyć. Czasami siadam i myślę: "Ach, to jest praca!". Jednak na co dzień jest to po prostu praca, którą musisz wykonać, starając się, by jej futbolowa strona nie odciągnęła Cię od niej za daleko.

- Trzeba przyznać, że jest to coś wspaniałego, że kocham pracować dla tego klubu. Chyba nie mógłbym prosić o nic lepszego.