1:1 - Wilfried Zaha 82'
1:2 - Roberto Firmino 85'

Vicente Guaita - Joel Ward (70' Martin Kelly), James Tomkins, Gary Cahill, Patrick van Aanholt - Andros Townsend, Cheikhou Kouyaté (72' Jeffrey Schlupp), Luka Milivojević, James McArthur, Wilfried Zaha - Jordan Ayew (76' Christian Benteke)

Alisson Becker - Trent Alexander-Arnold, Dejan Lovren, Virgil van Dijk, Andrew Robertson - Jordan Henderson (79' James Milner), Fabinho, Georginio Wijnaldum - Sadio Mané, Roberto Firmino (89' Joe Gomez), Alex Oxlade-Chamberlain (64' Divock Origi)

Liverpool kolejny raz w tym sezonie pokazał charakter i w końcowych minutach spotkania z Crystal Palace wyszarpał zwycięstwo.

W sobotnie popołudnie Liverpool w ramach 13. kolejki Premier League rozegrał wyjazdowe spotkanie z Crystal Palace. Celem gości na ten mecz było wywalczenie kompletu punktów, które będą kolejnym krokiem w kierunku zdobycia upragnionego od dawna mistrzostwa Anglii.

W spotkaniu na Selhurst Park zabrakło kontuzjowanego Joela Matipa, Nathaniela Clyne'a, a także powracającego do treningów po dwumiesięcznej kontuzji Xherdana Shaqiriego. Na ławce znalazł się Mohamed Salah.

Pierwsze poważne zagrożenie pod bramką stworzyli gospodarze. W 17. minucie Cheikhou Kouyaté z głębi pola dośrodkował w pole karne na nabiegającego Jordana Ayew, który strzelił tuż obok bramki.

Chwilę później Fabinho fenomenalnym podaniem nad linią obrony dojrzał nabiegającego w pole karne Sadio Mané, lecz Senegalczykowi nie udało się przejąć piłki i z powodzeniem uprzedził go bramkarz gospodarzy.

43. minuta spotkania. Rzut wolny z narożnika boiska wykonuje Milivojević, ten dośrodkowuje piłkę w pole karne i pada gol dla Crystal Palace. James Tomkins z najbliższej odległości pakuje głową piłkę do siatki. Jednakże ani zawodnicy, ani kibice Orłów długo nie świętowali, ponieważ VAR anulował gola. Sędziowie dopatrzyli się faulu Ayewa na Lovrenie. Napastnik Palace pchnął w polu karnym obrońcę Liverpoolu.

Pierwsza połowa w wykonaniu Liverpoolu była bardzo kiepska. Nie oddali ani jednego celnego strzału w kierunku bramki rywala. Do przerwy 0:0.

Początek drugiej części spotkania rozpoczął natarcie gości na bramkę rywala. w 49. minucie Sadio Mané wyprowadził Liverpool na prowadzenie, 1:0. Senegalczyk otrzymał podanie w pole karne od Andrew Robertsona i oddał strzał lewą nogą w kierunku bramki Crystal Palace. Piłka zanim trafiła do siatki odbiła się jeszcze od dwóch słupków.

Trzy minuty później Townsend oddał piekielnie silny strzał na bramkę Liverpoolu. Alisson przeniósł piłkę nad bramką.

W 58. minucie strzałem z daleka Milivojević próbował zaskoczyć Alissona, jednakże golkiper The Reds świetnie interweniował.

Alex Oxlade Chamberlain opuszcza boisko w 64. minucie. Na murawie pojawia się Divock Origi.

Kilka chwil po wejściu Belga na boisko, fenomenalną okazję na podwyższenie wyniku miał Roberto Firmino. W sytuacji "sam na sam" uderzył piłkę w długi róg, jednak Guaita fantastycznie interweniował.

W 70., 72. i w 76. minucie spotkania menedżer Crystal Palace, Roy Hodgson wprowadza trzech piłkarzy z ławki rezerwowych. Kelly, Schlupp i Benteke pojawiają się w miejsce Warda, Kouyaté i Ayewa.

Kwadrans przed upłynięciem regulaminowego czasu gry Jeffrey Schlupp uderzył z dystansu tuż obok słupka.

W 79. minucie melduje się na placu Milner kosztem Hendersona.

W 82. minucie spotkania Crystal Palace doprowadza do wyrównania. Christian Benteke zagrywa piłkę do Wilfreda Zahy i strzałem po ziemi w długi róg pokonuje golkipera Liverpoolu.

Pachniało sensacją tylko przez trzy minuty, bowiem Liverpool zdążył nas już w tym sezonie przyzwyczaić, że potrafi wyjść z najgorszych opresji i ponownie obejmuje prowadzenie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Alexandra-Arnolda piłka znalazła się w polu bramkowym gospodarzy, kilku obrońców w zamieszaniu nie potrafi wybić piłki poza pole karne. Futbolówka trafia pod nogi Roberto Firmino i strzałem po ziemi pokonuję Guaitę.

W 89. minucie Klopp dokonuje ostatniej roszady na boisku. Firmino opuszcza boisko na rzecz Joe Gomeza.

Sędzia kończy spotkanie po pięciu doliczonych minutach. Liverpool dowozi prowadzenie 2:1 i zgarnia komplet punktów.

Sędzia: Kevin Friend