3:3 - Mateusz Klich 67'
4:3 - Mohamed Salah 88'

Alisson - Alexander-Arnold (89' Matip), Gomez, van Dijk, Robertson - Wijnaldum, Henderson (66' Jones), Keita (59' Fabinho) - Salah, Firmino, Mane

Meslier - Ayling, Koch, Struijk, Dallas - Phillips - H. Costa, Pablo H. (62' Roberts), Klich (81' Shackleton), Harrison - Bamford (62' Rodrigo)

Hat-trick Mohameda Salaha zapewnił Liverpoolowi zwycięstwo 4:3 na starcie nowego sezonu Premier League. The Reds stoczyli emocjonującą batalię na Anfield z beniaminkiem, Leeds United.

Aktualni mistrzowie Anglii, drużyna Liverpoolu rozpoczęła z przytupem, mecz trwał zaledwie dwie minuty, kiedy Keita stworzył groźną okazję do zdobycia gola. Po przeniesieniu piłki na skraj pola karnego Leeds, Gwinejczyk podał z ominięciem Pascala Struijka do Roberto Firmino, który próbował odegrać piłkę z powrotem do środka, ale pozwolił drużynie gości na zażegnanie sytuacji.

Minęło zaledwie kilka chwil, a piłkarze The Reds mogli cieszyć się z wywalczonego rzutu karnego. Piłka po uderzeniu Salaha w polu karnym uderzyła w ramię Robina Kocha, a sędzia natychmiastowo podjął decyzję o rzucie karnym, który Egipcjanin pewnie wykorzystał uderzając w środek bramki, czym wyprowadził the Reds na prowadzenie.

Kilka minut później Harrison znalazł się między Alexandrem-Arnoldem a dobiegającym do niego Joe Gomezem, po czym precyzyjnie umieścił piłkę do siatki w krótki róg w pobliżu słupka bramki Alissona i tym sposobem w 12. minucie spotkania było już 1:1.

To było przedsmakiem tego, co działo się później, mecz przybierał coraz bardziej szalony charakter. Liverpool po raz drugi wyszedł na prowadzenie w 20. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Andy'ego Robertsona z lewej strony, do piłki wyskoczył Virgil van Dijk, który uderzył na tyle mocno, że golkiper Leeds, Illan Meslier nie był w stanie zatrzymać tego strzału.

W 30. minucie katastrofalny błąd van Dijka w przyjęciu piłki bezlitośnie wykorzystał Patrick Bamford, który posłał piłkę obok zaskoczonego Alissona i znowu goście doprowadzili do remisu.

Ekipa Leeds długo nie cieszyła się z wyrównania, bowiem podopieczni Kloppa trzy minuty później ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą gola Mohameda Salaha. Struijk kiepsko wybił futbolówkę po dośrodkowaniu Robertsona, a ta trafiła prosto pod nogi Salaha. Egipcjanin przyjął, popatrzył i kropnął jak z armaty w samo okienko.

W drugiej połowie kontynuowany był rollercoaster na Anfield. W 67. minucie Leeds oddał trzeci celny strzał w meczu, który przyniósł kolejną bramkę. Gola na stan 3:3 zdobył Mateusz Klich. Polak do zagrał do Heldera Costy, ten poczekał, aż Klich wbiegnie w pole karne i po podaniu oddał szybki strzał z powietrza. Obrona Liverpoolu była zaskoczona, tak samo Alisson,

The Reds od tego momentu wyglądał jak rozwścieczony byk i za wszelką cenę próbowali zdobyć bramkę, która zapewni im komplet punktów. I tak też się stało, w 88. minucie za sprawą Mohameda Salaha, który wykorzystał drugi rzut karny w tym spotkaniu. Minutę wcześniej faulowany był w polu karnym Fabinho przez Rodrigo. Te bezmyślne zachowanie nowego nabytku ekipy Marcelo Bielsy, nie uszło uwadze arbitrowi i podjął natychmiastową decyzję o podyktowaniu jedenastki dla Liverpoolczyków.

Mimo dodatkowych czterech minut gościom nie udało się doprowadzić do wyrównania i mecz zakończył się zwycięstwem Liverpoolu 4:3.

Sędzia: Michael Oliver