3:0 - Matip 67'
4:0 - Semedo (sam.) 78'

Kelleher - N. Williams (68' Alexander-Arnold), Fabinho, Matip, Robertson - Jones, Henderson (81' Keita), Wijnaldum - Salah, Firmino (73' Jota), Mane

R. Patricio - Semedo, Boly, Coady, Marcal - Dendoncker, Moutinho, Neves (62' F. Silva) - Traore, Podence (71' Ait Nouri), Neto (79' Vitinha)

Liverpool pokonał na Anfield 4:0 Wolverhampton i doskoczył w tabeli do liderującego Tottenhamu. Gospodarze do przerwy prowadzili różnicą jednego gola po trafieniu Mo Salaha w 24 minucie rywalizacji.

W drugiej odsłonie przewagę podwyższył Gini Wijnaldum, który popisał się pięknym uderzeniem z 16 metrów, nie do obrony dla Patricio. Trzecia bramka była dziełem Joëla Matipa w 67. minucie, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Salaha i skierował piłkę do siatki głową z najbliższej odległości.

Czwarty gol na Anfield to efekt samobójczego trafienia Nelsona Semedo.

Gospodarze odnieśli przekonujące zwycięstwo, ku uciesze 2 tysięcy kibiców, którzy pojawili się na Anfield.

W 17. minucie  Daniel Podence uderzył z okolic linii pola karnego, ale Kelleher fantastycznie zachował się w bramce i końcami palców zbił futbolówkę na rzut rożny.

Siedem minut później gospodarze objęli prowadzenie. Fatalny błąd w obronie popełnił Coady. Zagranie z głębi pola, obrońca Wilków próbował zgrać piłkę do kolegi, ale jego intencje wyczuł Salah, który przejął futbolówkę i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza .

W 43. minucie Cragi Pawson bez wahania podjął decyzję o przyznaniu rzutu karnego dla Wolverhampton. Jednak po analizie VAR i obejrzeniu jeszcze raz sytuacji przez arbitra głównego wycofał się z decyzji, po aktorstwie w polu karnym the Reds Coady'ego.

W 52. minucie Robertson świetnie zagrał do Sadio Mane, lecz ten kiepsko przymierzył i spudłował z około 11 metrów.

Kilka minut później fenomenalnie przed polem karnym zachował się Wijnaldum, który przepięknym uderzeniem z 17 metrów przymierzył w samo okienko bramki Rui Patricio.

W 67. minucie meczu mieliśmy już 3:0 dla Liverpoolu. Mohamed Salah dośrodkował z prawej strony w pole karne na głowę Matipa, który mocnym uderzeniem wykończył akcję.

W 78. minucie Trent Alexander-Arnold mocno po ziemi zagrał piłkę w pole karne, a starający się wybić piłę wślizgiem Semedo wpakował futbolówkę do własnej bramki, ustalając wynik spotkania na 4:0 dla the Reds.

Sędzia: Craig Pawson