30.12.2020 21:00
0:0

Darlow - Clark, Fernandez, Schar - Yedlin, Longstaff, Hayden, Ritchie (86' Lewis) - Wilson, Joelinton, Murphy (67' Almiron)

Alisson - Alexander-Arnold, Phillips, Fabinho, Robertson - Jones (68' Wijnaldum), Henderson, Milner (73' Thiago) - Salah (90+2' Shaqiri), Firmino, Mane

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek dla żadnej ze stron, mimo kilku dogodnych sytuacji. Dla gospodarzy najbliżej trafienia był Callum Wilson, natomiast gości na prowadzenie mogli dwukrotnie wyprowadzić Mo Salah oraz Firmino w ostatnim kwadransie gry.

Druga połowa to popis w bramce Darlowa, który nie dał się pokonać w 5-6 dogodnych sytuacjach tercetu ofensywnego the Reds. Liverpool traci kolejne punkty z dużo niżej notowanym zespołem, jednak wchodzi w Nowy Rok jako lider Premier League.

W 12. minucie meczu po łatwym minięciu Nata Phillipsa przez Calluma Wilsona napastnik Srok znalazł się w dogodnej sytuacji na zdobycie gola. Jednakże w ostatniej chwili wyrósł niczym spod ziemi Fabinho i zablokował uderzenie Anglika.

Początek meczu, a w zasadzie dwa pierwsze kwadranse były bardzo niemrawe w wykonaniu ofensywy Liverpoolu. Niewiele się działo pod bramką Newcastle a i listem gończym można było rozpocząć poszukiwania Salaha, Firmino czy Mane.

W 34. minucie Mohamed Salah zmarnował 100% okazję na gola. Egipcjanin wyrwał się po długim podaniu obrońcom Srok i wszystko zrobił dobrze, dopóki nie oddał strzału, który ostatecznie Darlow sparował na rzut rożny.

W samej końcówce spotkania po dośrodkowaniu z lewej strony główkował futbolówkę w światło bramki Roberto Firmino, lecz na tyle dobrze dla golkipera gospodarzy, że nie miał większych problemów z obroną uderzenia Brazylijczyka.

W 66. minucie Salah ponownie zmarnował setkę. Roberto Firmino wspaniale wyszedł z kontratakiem i zagrał prostopadłe podanie do Egipcjanina, a ten wykończył akcję w najgorszy możliwy sposób, nie trafiając w bramkę.

Kilka chwil póżniej piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafiła na głowę Firmino, lecz zabrakło szczęścia przy celności i futbolówka nieznacznie minęła słupek bramki Newcastle.

Wejście na boisko w 73. minucie Thiago Alcantary nieco ożywiło grę Liverpoolu.

W 79. minucie spotkania Alisson zatrzymał grożny strzał głową Matta Ritchiego i gdyby nie interwencja Brazylijczyka gospodarze objęliby prowadzenie na jedenaście minut przed końcem meczu.

Minutę póżniej zawrzało pod bramką Newcastle i zabrakło centymetrów do wtoczenia piłki do bramki przez Liverpoolu. Federico Fernandes ubiegł Sadio Mane centymetry przed linią bramkową po wcześniejszym zamieszaniu w polu bramkowym.

W 88. minucie ponowny kocioł w polu karnym Newcastle i znowu zabrakło szczęścia, aby piłka wpadła pod odpowiednie nogi by umieścić piłkę w siatce.

Pomimo czterech doliczonych minut przez arbitra Liverpoolczykom nie udało się wbić tego jednego gola, który zapewniłby trzy punkty.

Sędzia: Paul Tierney