0:3 - Wijnaldum 84'
1:3 - Dawson 87'

Fabiański - Coufal, Dawson, Ogbonna, Cresswell - Soucek, Rice - Bowen (79' Fredericks), Benrahma, Fornals (62' Yarmolenko) - Antonio (79' Noble)

Alisson - Alexander-Arnold, Phillips, Henderson, Robertson - Wijnaldum, Milner (57' Jones), Thiago - Shaqiri (69' Firmino), Salah, Origi (80' Oxlade-Chamberlain)

Londyn jest szczęśliwym miastem dla Liverpoolu w tym sezonie. The Reds pokonali dziś 3:1 West Ham po dwóch golach Salaha i jednym trafieniu Wijnalduma. Jedyną bramkę dla Młotów strzelił w końcówce po stałym fragmencie gry Dawson.

Liverpool w pierwszych minutach spotkania w pełni kontrolował przebieg i tempo meczu, jednak nie potrafili tego przełożyć w kreowanie sytuacji podbramkowych.

W 25. minucie zrobiło się niemałe zamieszanie w polu karnym Liverpoolu. Blokowanych było kilka strzałów, w tym ostatni Pablo Fornalsa.

W 50. minucie koronkowa akcja Liverpoolu z udziałem Salaha i Shaqiriego zakończyła się uderzeniem Origiego w boczną siatkę bramki Fabiańskiego.

Siedem minut później Mohamed Salah po akcji wprowadzonego 20 sekund wcześniej Curtisa Jonesa wyprowadził Liverpool na prowadzenie. Egipcjanin w charakterystyczny sposób zszedł na lewą nogę i bez zastanowienia uderzył w długi róg bramki.

W 68. minucie fantastyczną kontrę wyprowadzili gracze The Reds. Alexander-Arnold wszedł w posiadanie piłki po rzucie rożnym dla WHU i zagrał daleką piłkę do przodu. Najpierw biegł do niej Salah, ale odpuścił, bo dostrzegł Shaqiriego. W obronie został Coufal, który nie wiedział co ma zrobić. Shaqiri dośrodkował do Salaha będącego w polu karnym i wykończył tę akcję.

Liverpoolczycy dokonali wymiany kilkunastu podań w pobliżu pola karnego West Hamu. W 84. minucie Alexander-Arnold nadał tempo akcji, Wijnaldum i Firmino zagrali na jeden kontakt, po czym bramka dla the Reds była tylko formalnością. Podopieczni mogli świętować trzeciego gola zdobytego na stadionie West Hamu

W 87. minucie meczu padł gol po rzucie rożnym dla gospodarzy. Wrzutka Cresswella trafiła pod nogi Dawsona, który zachował refleks i trafił do siatki nie dając żadnych szans Alissonowi. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Liverpoolu 3:1.

Sędzia: Jonatan Moss