2:0 - Thiago Alcântara 90'

Alisson - Alexander-Arnold, Phillips, R. Williams, Robertson - Thiago, Fabinho, Wijnaldum - Salah (87' Oxlade-Chamberlain), Jota (79' Firmino), Mané (90+3' Jones)

Southampton

Forster - Walker-Peters, Bednarek, Vestergaard, Stevens - Walcott (66' Diallo), Ward-Prowse, Armstrong, Tella (66' Obafemi) - Adams (79' Djenepo), Redmond

Trafienia Sadio Mané oraz Thiago Alcântary dały zwycięstwo 2:0 nad drużyną Southampton. Hiszpan, który ustanowił wynik spotkania doczekał się swojej premierowej bramki dla Liverpoolu.

Na pierwszą dobrą sytuację w pierwszej połowie ze strony piłkarzy the Reds musieliśmy czekać do 10. minuty i podania Alexandra-Arnolda do Mané, który potem przemierzył tuż nad bramką strzeżoną przez Forstera.

W 18. minucie po szybkiej wymianie podań w polu karnym Świętych Salah stanął przed szansą pokonania rosłego golkipera rywali, ale uderzył dość mało precyzyjnie przez co Forster nie miał kłopotów z obroną nogami uderzenia Egipcjanina.

Wspaniałą współpracą popisali się dwaj gracze Liverpoolu osiem minut później. Mané zagrał piłkę piętą w polu karnym do Joty, a ten sprytnie wymanewrował obroną Southampton i tylko zabrakło precyzji przy strzale, by wpakować futbolówkę do bramki. Z każdą interwencją Forster rósł w bramce. Kilka chwil później najpierw strzał Salaha został powstrzymany przez bramkarza, a następnie piłka wylądowała na poprzeczce bramki Świętych po główce Wijnalduma. Nie obyło się bez zagrożenia pod bramką Liverpoolu, ale skuteczne i szybkie wyjście z bramki Alissona uchroniło drużynę Jürgena Kloppa przed utratą gola.

W 31. minucie wynik spotkania otworzył się za sprawą bramki Sadio Mané. Senegalczyk znakomicie wykończył akcję głową po dobrym dośrodkowaniu Salaha w pole karne. To pierwsza bramka z udziałem tego duetu od czerwca 2020 roku od meczu z Crystal Palace.

Diogo Jota zaraz po przerwie przetestował dyspozycję w bramce Forstera, ale podobnie jak w pierwszych 45. minutach poradził sobie ze strzałem Portugalczyka. W następnym kwadransie gry oglądaliśmy mnóstwo walki w środku pola, gdzie Liverpoolczycy próbowali zdominować rywala i swoim tempie konstruować akcje.

W 77. minucie Alisson naprawił swój fatalny błąd przy wyprowadzeniu piłki skuteczną interwencją po strzale po ziemi sprzed pola karnego Adamsa. Kilkadziesiąt sekund później Diogo Jata zmarnował doskonałą okazję na podwyższenie prowadzenia. Portugalczyk nieczysto uderzył po wyłożeniu piłki przez Salaha.

W 90. minucie meczu Thiago zdecydował się na kąśliwe uderzenie ze skraju pola karnego, które zakończyło się premierowym trafieniem w barwach the Reds. Koledzy z zespołu oraz Jürgen Klopp nie ukrywali uśmiechu po golu Hiszpana, które przypieczętowało zwycięstwo na Anfield.

Sędzia: Kevin Friend