0:3 – Alex Oxlade-Chamberlain 88'

Burnley

Norris – Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor – Brownhill, Westwood, Cork (76' Vydra), Guðmundsson – McNeil – Wood

Alisson – Alexander-Arnold, Phillips, R. Williams, Robertson – Thiago, Fabinho, Wijnaldum (87' Milner) – Salah, Firmino (81' Oxlade-Chamberlain), Mané (90+2' Tsimikas)

Liverpool pokonał Burnley na Turf Moor 3:0! Bramki Roberto Firmino, Nata Phillipsa i Aleksa Oxlade'a-Chamberlaina pozwoliły wskoczyć Liverpoolowi na czwarte miejsce w ligowej tabeli premiowanej awansem do przyszłorocznej Champions League. The Reds po raz pierwszy od końcówki lutego meldują się w czołowej czwórce. Zespół z Anfield wyprzedza Leicester dzięki lepszemu stosunkowi bramek. Do zapewnienia sobie pewnego udziału w następnej edycji Ligi Mistrzów potrzeba zwycięstwa w najbliższą niedzielę z Crystal Palace.

The Reds mieli o co walczyć, ponieważ zwycięstwo pozwoliłoby im zrównać się punktami z czwartym w tabeli Leicester i przeskoczyć ich ze względu na lepszy stosunek bramek.

Już w trzeciej minucie spotkania zrobiło się gorąco pod bramką gospodarzy. Trent Alexander-Arnold dośrodkował w pole karne do Sadio Mané i gdyby Senegalczyk lepiej przymierzył mielibyśmy gola dla Liverpoolu.

W 26. minucie Lowton posłał piłkę w pole karne do Chrisa Wooda, a ten uderzył obok tuż obok bramki Alissona.

Liverpoolczycy przez lwią część pierwszych trzydziestu minut nabijali liczbę podań, lecz niewiele z tego wynikało.

Koronkowa akcja ofensywnych zawodników the Reds w 29. minucie, gdzie Salah dograł do Thiago, a ten natychmiast posłał płaski strzał, który przeleciał kilka centymetrów obok słupka. Kilka chwil później Egipcjanin wpadł w pole karne i zmarnował doskonałą sytuację, uderzając piłkę wysoko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Norrisa.

W 39. minucie Alisson fenomenalnie wybronił piekielne uderzenie sprzed pola karnego McNeila. Strzał skrzydłowego Burnley zmierzał wprost w okienko bramki the Reds.

Niecałe pięć minut później podopiecznym Jürgena Kloppa udało się objąć prowadzenie po trafieniu Roberto Firmino. Brazylijczyk wykorzystał świetne podanie Robertsona i zaskoczył pilnującego go Jacka Corka wejściem z drugiej linii i wykończył akcję niczym rasowy napastnik.

W 50. minucie spotkania Mohamed Salah pokusił się o uderzenie przy bliższym słupku i ostatecznie trafił tylko w boczną siatkę. Chwilę poźniej zawodnicy Liverpoolu mogli cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia. Nat Phillips po podaniu Sadio Mané fantastycznym trafieniem z główki pokonał Willa Norrisa, czym świętował swojego pierwszego zdobytego gola w profesjonalnej karierze w ramionach swoich kolegów z zespołu.

Drugi raz w ciągu tygodnia Nat Phillips wybił piłkę z linii bramkowej. Tym razem uratował tyłek Liverpoolowi w 68. minucie po strzale z główki Bena Mee i do tego czasu wyrastał na bohatera meczu.

W kolejnych minutach ekipa Burnley zasypywała licznymi wrzutkami w polę karnę drużynę Liverpoolu, jednak defensorzy the Reds znakomicie oddalali zagrożenie.

Na dwie minuty przed końcem Liverpool podwyższył prowadzenie na 3:0. Oxlade-Chamberlain pięknie przedryblował Charliego Taylora, a następnie potężnie uderzył lewą nogą w krótki róg bramki, czym zaskoczył Norrisa. Bramka Anglika przypieczętowała pewne zwycięstwo the Reds i jest na dobrej drodze, by zapewnić sobie udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.