1:0 - Jones 58'

Kelleher - Neco Williams, Matip, Fabinho, Robertson - Wijnaldum, Henderson, Jones - Jota (68' Firmino), Salah (90' R. Williams), Mané

Ajax

Onana - Mazraoui (86' Huntelaar), Schuurs, Blind (86' Martinez), Tagliafico - E. Alvarez (69' Labyad), Klaasen, Gravenberch - A. Santos, Tadić, Neres (81' Traore)

Liverpool po dobrym, intensywnym meczu pokonał Ajax 1:0 i melduje się w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w drugiej połowie Curtis Jones.

W pierwszych minutach Liverpool zmarnował dwie doskonałe okazje na objęcia prowadzenia. Dwa strzały sprzed pola karnego Curtisa Jonesa nie przyniosły bramki dla The Reds. Pierwsze uderzenie Anglika zostało zatrzymane przez Onanę, a drugie trafiło w słupek.

W następnych minutach akcja przeniosła się na środek boiska, gdzie obie drużyny próbowały budować akcje od tyłu. Przez większość czasu pierwszej połowy to piłkarze Ajaksu częściej operowali piłką, jednak nie przekuli tego w sytuacje bramkowe poza jednym strzałem z dystansu Mazraouiego.

Pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 50. minucie Ajax zagroził bramce Liverpoolu. Neres dośrodkował w pole karne do Klaasena, ale ten niecelnie główkował.

Siedem minut później drużyna gości zmarnowała znakomitą okazję. Mazraoui oddał strzał silny strzał po ziemi z pola karnego. Kelleher fantastycznie obronił i skierował piłkę do boku a Neres po dobitce trafił w słupek.

Chwilę później po rozbudowanej akcji Liverpoolu Neco Williams dośrodkował w pole karne na długi słupek. Curtis Jones wykorzystał błąd przy wyjściu z bramki Onany i sprytnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

W 62. minucie jedną z najlepszych kontr the Reds zmarnował Salah, któremu nie udało się minąć golkipera Ajaksu w sytuacji sam na sam.

W 84. minucie Firmino po dograniu w pole karne przez Salaha znalazł się oko w oko z Onaną. Jednak Kameruńczyk okazał się górą w tym pojedynku zbijając piłkę po uderzeniu Brazylijczyka na słupek.

Liverpool wychodził w drugiej części spotkania z nieliczoną liczbą kontr i żadnej nie potrafił wykorzystać.

Na dwie minuty przed końcem świetnie na linii interweniował Kelleher po strzale z główki Huntelaara.

Sędzia: Tobias Stieler