2:0 - Mané 74'

Alisson - Alexander-Arnold, Phillips, Kabak, Robertson (90' Tsimikas) - Thiago (71' Keïta), Fabinho, Wijnaldum (82' Milner) - Salah, Jota (71' Origi), Mané (90' Oxlade-Chamberlain)

RB Lipsk

Gulácsi - Mukiele, Upamecano, Klostermann - Adams, Olmo (72' Haidara), Kampl (46' Sørloth), Sabitzer, Nkunku - Poulsen (60' Hwang), Forsberg (60' Kluivert)

Liverpool poprawił skuteczność w drugiej połowie i przypieczętował awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, pokonując 2:0 RB Lipsk (w dwumeczu 4:0). Obie bramki padły w drugiej części spotkania, a ich autorami byli Mohamed Salah oraz Sadio Mané.

W trzeciej minucie Wijnaldum zagrał do Thiago, który miał miejsce i przedarł się w pole karne. Zamiast strzelać, szukał jeszcze lepiej ustawionego Salaha i obrońca Lipska zdążył przerwać jego podanie.

Kilka minut póżniej do głosu doszli 'goście'. Nkunku zagrał w pole karne. Tyłem do bramki ustawiony był Poulsen, ale zgrał do Daniego Olmo, który uderzył wprost w Alissona.

W 19. minucie Diogo Jota uderzył głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, lecz świetnie interweniował Gulácsi. Gdyby nie interwencja Węgra the Reds objęliby prowadzenie.

Pięć minut później kontra Liverpoolu powinna zakończyć się golem, więc podopieczni Kloppa musieli zafundować sobie festiwal nieskuteczności. Salah wyszedł sam na sam, lecz przemierzył wprost w bramkarza. Fatalnie również 'dobijał' Mané, który nieczysto trafił głową w futbolówkę.

W 40. minucie w indywidualnej akcji Diogo Jota wbiegł w pole karne i mocno uderzył, ale Gulácsi ponownie znalazł się na posterunku i zdołał sparować piłkę. W samej końcówce pierwszej Portugalczyk oddał strzał w boczną siatkę.

W drugiej cześci meczu obraz gry się nie zmienił. Obie drużyny probowały przejąć inicjatywę i usiłowały kreować sobie podbramkowe sytuacje. W 65. minucie Hwang Hee-chan dorzucił na ósmy metr do Sorlotha, a napastnik Lipska przymierzył głową wprost w poprzeczkę bramki Alissona.

W 70. minucie gospodarze tego spotkania, mogli w końcu cieszyć się z prowadzenia. Szybka akcja pomiędzy Mané, Jotą i Salahem. Egipcjanin wpadł w pole karne, zwiódł obrońców i posłał płaski strzał w krótki róg bramki Gulácsiego.

Cztery minuty później było już 2:0. Kilka chwil wcześniej wprowadzeni na boisko Keïta i Origi kreują sytuację, którą świetnie wykończył z bliskiej odległości Sadio Mané. Druga bramka dla the Reds ewidentnie podcięła skrzydła rywalom i zamknęła drogę awansu do ćwierćfinału.

Jedni i drudzy w kolejnych minutach próbowali zmienić stan rzeczy, ale żadna z okazji nie doprowadziła do zmiany rezultatu.

Sędzia: Clement Turpin (Francja)