2:0 - Sadio Mané

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Tsimikas (90+2' Gomez) - Elliott, Henderson, Keita (81' Thiago) - Salah, Jota (81' Firmino), Mané

Burnley

Pope - Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor - Guðmundsson (80' Pieters), Brownhill, Cork, McNeil - Wood (75' J. Rodriguez), Barnes

Liverpool pokonał Burnley 2:0 i zanotował drugie zwycięstwo z rzędu w tym sezonie Premier League. Po pierwszych 45. minutach podopieczni Kloppa prowadzili 1:0 za sprawą gola z główki Diogo Joty i pięknym dośrodkowaniu Tsimikasa. Drugie trafienie dla the Reds padło w drugiej połowie, a strzelcem był Sadio Mané, który pokonał Pope'a strzałem z półwoleja.

Na pierwszego gola czekaliśmy do 18. minuty. Kostas Tsimikas fenomenalnym dośrodkowaniem na głowę Diogo Joty wyprowadził Liverpool na prowadzenie. Portugalczyk strzelił gola w trzech z czterech ostatnich meczów dla Liverpoolu w Premier League.

Kilka minut później po szybkiej kontrze Liverpoolu, groźnym strzałem akcję zakończył Mohamed Salah. Gdyby nie interwencja Nicka Pope'a piłkarze the Reds wyszliby na dwubramkowe prowadzenie. W 27. minucie padła bramka numer dwa po imponującej akcji the Reds. Salah zdobył gola uderzeniem w długi róg, po wcześniejszym kapitalnym podaniu Eliotta, jednak analiza VAR pokazała, że Egipcjanin znalazł się na minimalnym spalonym i ostatecznie nie uznano bramki dla Liverpoolu.

W końcówce pierwszej połowy Tarkowski mocno zagroził bramce Liverpoolu. Angielski defensor Burnley uprzedził na skraju pola karnego Alissona i zdążył zagrać głową. Brazylijczyk podjął zbyt duże ryzyko przy wyjściu i mógł zawdzięczyć szczęściu, że piłka przeszła obok bramki.

W 60. minucie Liverpool był o krok od strzelenia drugiego gola. Dwight McNeil wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Mohameda Salaha z bliskiej odległości. 120 sekund później Sadio Mané huknął z kilkunastu metrów na bramkę Pope'a, ale golkiperowi udało się odbić piłkę na rzut rożny. Przewaga the Reds z minuty na minutę w drugiej połowie wyraźnie rosła.

W 69. minucie zawodnicy Kloppa zdobyli drugą bramkę w tym spotkaniu. Eliott bardzo dobrze dojrzał Alexandra-Arnolda, a ten jeszcze lepiej zagrał do wbiegającego w pole karne Mané. Senegalczyk uderzeniem z półwoleja pokonał bezradnego w bramce Pope'a.

Liverpoolczycy do końca spotkania kontrolowali przebieg gry na boisku i dowieźli wynik 2:0 do ostatniego gwizdka arbitra.

Sędzia: Mike Dean
Frekwencja: 52.000