0:2 - Fabinho 50'
0:3 - Sadio Mané 90'+2

Meslier - Ayling, Llorente (33' Struijk), Cooper, Firpo - Phillips - Raphinha, Dallas, Rodrigo (46' Roberts), Harrison (68' James) - Bamford

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson - Elliott (63' Henderson), Fabinho, Thiago (90' Keïta) - Salah, Jota (82' Oxlade-Chamberlain), Mané

Liverpool pokonał Leeds United 3:0. Bramki dla Liverpoolu zdobyli Salah, Fabinho i Mané.

Do przerwy było 1:0, a The Reds mieli przewagę. Bramkę w 20. minucie zdobył Mo Salah, który świetnie wykorzystał podanie od Trenta Alexandra-Arnolda. Architektem akcji bramkowej był jednak Joël Matip, który kapitalnie wyprowadził piłkę z własnej połowy, a następnie rozegrał akcję na skrzydło do Alexandra-Arnolda. W drugiej części gry The Reds podwyższyli prowadzenie na 2:0 za sprawą Fabinho. Wynik spotkania mógł być dużo wyższy, ale Sadio Mané przez cały mecz popisywał się wyjątkową nieskutecznością. Dopiero w 93. minucie udało mu się wykorzystać jedną z wielu okazji i ustalić wynik meczu na 3:0.

Niestety, w 60. minucie meczu straciliśmy jakąkolwiek przyjemność z oglądanie tego spotkania. Pascal Strujik brutalnie sfaulował Harveya Elliotta, który doznał bardzo poważnej kontuzji, po której został zniesiony na noszach.

Sędzia: Craig Pawson
Frekwencja: 36.507