2:0 - Mohamed Salah 78'
3:0 - Naby Keïta 89'

Alisson - Milner, Konaté, Van Dijk, Tsimikas - Fabinho, Henderson (88' Origi), Thiago (62' Keïta) - Salah, Jota (76' Jones), Mané

Guaita - Ward, Andersen, Guehi, Mitchell - Gallagher, Kouyaté (82' Olise), McArthur (65' Riedewald) - Ayew, Benteke (65' Édouard), Zaha

Trzy bramki strzelone i czyste konto z podopiecznymi Patricka Vieiry powinno ucieszyć Jürgena Kloppa. Wynik otworzył strzałem z bliskiej odległości Sadio Mané, w drugiej połowie Mohamed Salah podwyższył a Naby Keïta ustalił wynik meczu w sobotnie popołudnie na Anfield.

Po raz pierwszy od grudnia 2018 roku Liverpool musiał sobie radzić bez Andy'ego Robertsona i Trenta Alexandra-Arnolda w wyjściowym składzie. Przez pierwsze 25 minut spotkania mieliśmy kilka okazji po obu stronach, po których mogły paść bramki. Jednak z żadnej z sytuacji piłka nie znalazła drogi do bramki.

Przewaga Liverpoolu w trakcie pierwszej połowy wraz z upływem czasu rosła. W 38. minucie Diogo Jota powinien strzelić gola. Thiago Alcântara fantastycznie uderzył głową na bramkę Guaity po wcześniejszym dośrodkowaniu z prawej strony boiska, golkiper Orłów odbił futbolówkę pod nogi Joty, lecz ten z trzech metrów huknął... w trybuny.

Pięć minut później kibice the Reds mogli cieszyć się ze strzelonego gola. Mohamed Salah zgrał piłkę w kierunku długiego słupka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Kostasa Tsimikasa. Bramkarz Palace odbił piłkę pod nogi Sadio Mané, który z metra zapakował piłkę do siatki. Senegalczyk stał się 18. graczem, który 100 goli dla Liverpoolu we wszystkich rozgrywkach.

W drugiej części gry pojawiło się więcej nerwowości. Było bardziej chaotycznie przez walkę w środku pola. Gracze gości kilkukrotnie dochodzili do głosu i gdyby zachowali więcej chłodnej głowy w polu karnym to mogliby doprowadzić do wyrównania.

Na szczęście tak się nie stało. W 78. minucie Mohamed Salah znakomicie wyrwał się spod krycia w polu karnym i uderzył z pierwszej piłki w kierunku bramki po wcześniejszym zgraniu głową przez van Dijka. Bramka na 2:0 była dla Egipcjanina 99. trafieniem w Premier League dla Liverpoolu.

Gol numer trzy dla Liverpoolu padł w końcowych minutach spotkania za sprawą Naby'ego Keïty. Gwinejczyk w 90. minucie spotkania nie zastawiając się ani chwili uderzył z powietrza zza pola karnego futbolówkę po piąstkowaniu Guaity w samo okienko bramki.

Sędzia: Andy Madley