3:3 - Yoane Wissa 82'

Brentford

Raya - Ajer, Jansson, Pinnock (43' Zanka) - Canós, Onyeka (68' Baptiste), Nørgaard (78' Wissa), Janelt, Henry - Mbuemo, Toney

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson - Henderson, Fabinho, Jones (68' Firmino) - Salah, Jota, Mané

Błędy w defensywie i nieskuteczność w polu karnym Brentford sprawiły, że Liverpool zremisował w niedawno zakończonym, sobotnim meczu 3:3.

Beniaminek rozgrywek zaskoczył gości w w 27. minucie, kiedy niefrasobliwość defensywy the Reds wykorzystał Pinnock, pakując piłkę do siatki z najbliższej odległości.

Liverpool wyrównał stan rywalizacji w 31. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Jordana Hendersona, skutecznym uderzeniem głową popisał się Diogo Jota. Rezultatem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa.

W 54. minucie Fabinho świetnie wypatrzył Salaha, posyłając futbolówkę w pole karne do Egipcjanina, który uderzył z pierwszej piłki nie dając szans Rayi na udaną paradę. Boczny arbiter wskazał spalonego, jednak interwencja VAR zdecydowała o tym, że gol został uznany.

W 63. minucie Janelt doprowadził do remisu, gdy zakotłowało się w polu karnym the Reds. Piłka odbiła się od poprzeczki, a zawodnik Pszczół ubiegł Van Dijka i z bliskiej odległości doprowadził do wyrównania.

Liverpool nie zamierzał jednak łatwo odpuścić. W 67. minucie Curtis Jones uderzył z 17 metrów, piłka odbiła się od obrońcy gospodarzy, myląc nieco własnego golkipera. 3:2 dla the Reds!

Kilka minut później świetną okazję zmarnował Mo Salah, który po bardzo ładnej asyście Mane, znalazł się oko w oko z Rayią. Egipcjanin próbował lobować bramkarza, jednak zabrakło mu precyzji.

W 82. minucie do remisu doprowadził Wissa, wykorzystując po raz kolejny błędy w koncentracji Liverpoolu we własnym polu karnym.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Gospodarze walczyli ambitnie, wykorzystując słabą postawę ekipy Kloppa w defensywie.

Sędzia: Stuart Attwell