4:0 - Takumi Minamino 77'

Allison – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Tsimikas – Thiago (84' Morton), Fabinho, Oxlade-Chamberlain (76' Henderson) – Salah, Jota (76' Minamino), Mané

Arsenal

Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tavares – Saka, Partey (84' Elneny), Lokonga (53' Maitland-Niles), Smith Rowe – Lacazette (67' Odegaard), Aubameyang

Liverpool we wspaniałym stylu wygrał z Arsenalem 4:0. Bramki dla The Reds zdobywali Sadio Mané, Diogo Jota, Mo Salah oraz Taki Minamino. Dwie asysty zaliczył także Trent Alexander-Arnold.

Liverpool prowadził do przerwy 1:0 po bramce Mané. Początek meczu nie wyglądał najlepiej w wykonaniu The Reds, którzy dopiero w dalszej części spotkania doszli do głosu. Swoje sytuacje mieli Mo Salah, a także Trent Alexander-Arnold, ale przy obu sytuacjach świetnie bronił Aaron Ramsdale.

W 33 minucie doszło do starcia pomiędzy Jürgenem Kloppem, a Mikelem Artetą. Obaj szkoleniowcy stali się słownie przy linii bocznej, a arbiter ukarał ich obu żółtym kartonikiem. W 39 minucie meczu, Alexander-Arnold dograł świetną piłkę z rzutu wolnego, a Sadio Mané zdobył bramkę po strzale głową.

W drugiej odsłonie Liverpool całkowicie dominował. W 52 minucie Diogo Jota wykorzystał błąd Tavaresa i w cudowny sposób minął najpierw White'a, a potem Ramsdale'a i wpakował piłkę do pustej bramki. W 74 minucie do siatki trafił Salah. Egipcjanin dobił piłkę do pustej bramki po cudownej akcji napędzonej przez Jotę i Mane.

W 76 minucie na boisku pojawili się Henderson oraz Minamino. Minutę później Japończyk wykończył akcje Trenta i podwyższył wynik na 4:0. Duży udział przy bramce miał kapitan Liverpoolu, który dobrym podaniem rozpoczął akcje ekipy z Merseyside.

Tymczasem w 84 minucie na boisku pojawił się Tyler Morton. Młody Anglik zmienił Thiago i zanotował debiut w Premier League.

Sędzia: Michael Oliver