4:0 - Virgil van Dijk 52'

Alisson - Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, Robertson - Henderson (67' Milner), Fabinho, Thiago (59' Oxlade-Chamberlain) - Salah, Jota (81' Minamino), Mané

Southampton

McCarthy - Bednarek (46' Tella), Lyanco, Salisu - Livramento, Ward-Prowse, Romeu, Perraud - Broja, Adams (46' Redmond), Armstrong

Liverpool pokonał Southampton 4:0 w meczu 13. kolejki Premier League. Dwoma golami popisał się Diogo Jota, a do siatki trafiali także Thiago oraz Virgil van Dijk. Z kolei Alexander-Arnold i Mo Salah zanotowali kolejne asysty w tym sezonie.

Ekipa Kloppa fantastycznie rozpoczęła spotkanie, po tym jak już 2. minucie objęła prowadzenie za sprawą Joty, który wykorzystał podanie Robertsona. Portugalczyk trafił także w 32. minucie, gdy wbił piłkę do pustej bramki po podaniu Mo Salaha. Pięć minut później gola zdobył Thiago, który zgarnął piłkę przed polem karnym, a następnie oddał strzał, który szczęśliwie odbił się od nogi jednego z piłkarzy Świętych i wpadł do siatki. W drugiej połowie bramkę zdobył Van Dijk, który wykorzystał podanie Alexandra-Arnolda z rzutu rożnego. Dla Holendra było to pierwsze trafienie w tym sezonie.

The Reds mieli w tym spotkaniu zdecydowaną przewagę, a wynik mógłby być wyższy, gdyby tylko zespół był nieco bardziej dokładny i skuteczny. W drugiej połowie Liverpool nie forsował już jednak tempa i na spokojnie rozgrywał piłkę. Na uwagę zasłużył na pewno Andy Robertson, który był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Szkot był ostatnio krytykowany za swoją grę, ale dzisiaj znów przypominał zawodnika, którego pokochało Anfield.

Świetną dyspozycję zaprezentował także Alisson, który kontynuuje fantastyczną formę. Najpierw obronił sytuacje sam na sam z Broją, a w 44. minucie popisał się piękną interwencją po strzale Armstronga.

Jedyny zawodnik, który może być nie do końca zadowolony ze swojego występu to Konate. Francuz w wielu sytuacjach zachowywał się elektrycznie i był najmniej pewnym punktem zespołu.

W drugiej połowie Klopp dał także szanse trzem rezerwowym. Na placu gry pojawili się Oxlade-Chamberlain, Milner oraz Minamino, którzy zmienili kolejno Thiago, Hendersona i Jotę.

Sędzia: Andre Marriner