5:0 - Sadio Mané 90'
6:0 - Virgil van Dijk 90+3'

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson - Thiago (68' Henderson), Fabinho, Jones (76' Milner) - Salah, Mané, Díaz (85' Origi)

Meslier - Dallas, Ayling, Struijk, Firpo - Klich (46' Shackleton), Forshaw - Raphinha, Rodrigo (46' Roberts), Harrison - James (61' Gelhardt)

Liverpool wygrał z Leeds United 6:0 po dwóch bramkach Mo Salaha, Sadio Mane oraz trafieniach Joela Matipa i Virgila van Dijka.

Do przerwy The Reds prowadzili 3:0 i zdecydowanie dominowali. Pierwszoplanową postacią meczu był Mo Salah. Egipcjanin trafił do siatki dwukrotnie z rzutu karnego, a przy bramce Matipa zaliczył asystę. Ozdobą spotkania było jednak właśnie trafienie Kameruńczyka, który wbił piłkę do siatki po indywidualnej akcji. Obrońca słynie z solowych rajdów na połowie przeciwnika, ale do tej pory za każdym razem brakowało kropki nad i w postaci strzału. Tym razem Matip po świetnym rozegraniu z Salahem w końcu wykorzystał swoją okazję.

W drugiej odsłonie Liverpool nadal dominował, ale nie forsował już tempa. The Reds oszczędzali siły i spokojnie budowali kolejne ataki. Jurgen Klopp dokonał także kilku zmian, a na boisku pojawili się Jordan Henderson, James Milner i Divock Origi.

Kapitan zaznaczył swój udział świetną asystą przy bramce Sadio Mane. Senegalczyk w 90 minucie dołożył jeszcze jedno trafienie dzięki czemu ustrzelił dublet.

Wynik meczu na 6:0 ustalił w ostatniej minucie meczu Virgil van Dijk. Holender wykorzystał dośrodkowanie Robertsona z rzutu rożnego i dobrym strzałem pokonał golkipera Leeds.

Liverpool dzięki wygraniu zaległego meczu zmniejszył stratę do Manchesteru City do zaledwie trzech punktów.