1:0 - Diogo Jota 34'
2:0 - Diogo Jota 87'

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson - Thiago, Fabinho, Jones (60' Elliott) - Jota, Firmino (60' Salah), Díaz (89' Minamino)

Schmeichel - Justin, Amartey, Ndidi, Thomas - Dewsbury-Hall, Soumaré (60' Tielemans) - Lookman (79' Barnes), Maddison, Albrighton - Daka (60' Iheanacho)

Liverpool zwycięża 2:0 w starciu z drużyną Lisów! Oba gole zdobył Diogo Jota, który otworzył wynik spotkania w 34. minucie, a zamknął w 87., po wcześniejszym, przytomnym podaniu Joëla Matipa.

Na pierwsze poważne zagrożenie pod bramką w meczu musieliśmy czekać do 19. minuty, gdy Trent Alexander-Arnold mocno kropnął w kierunku bramki Schmeichela. Duńczyk z niewielkimi trudnościami zdołal zatrzymać nieprzyjemny strzał Anglika. Liverpool długimi fragmentami okupował połowę przeciwnika, próbując wedrzeć się w pole karne, aby finalizować akcje groźnymi strzałami.

Podopiecznym Kloppa udało się otworzyć wynik spotkania za sprawą gola Diogo Joty w 34. minucie. Potężny strzał z główki przez Virgila van Dijka został sparowany przez Kaspera Schmeichela, ale przy dobitce Joty z bliskiej odległości golkiper Leicester nie miał żadnych szans. Tym samym Portugalczyk jest jedynym graczem w Premier League w tym sezonie, który strzelił ponad 3 gole lewą, prawą nogą i głową.

Liverpool wraz z początkiem drugiej połowy próbował zdusić rywala. Sytuacje m.in. Diogo Joty, czy Luisa Díaza i Andy'ego Robertsona, mimo że wydawały się bardzo groźne to wynik spotkania nie uległ zmianie.

W 75. minucie wprowadzony w drugiej połowie Mohamed Salah stanął przed znakomitą szansą, by podwyższyć prowadzenie. Egipcjanin urwał się obrońców Leicester, ale pojedynku z Schmeichelem nie udało się wygrać. Podcinka Salaha w gruncie rzeczy wydawała się bardzo dobrym pomysłem, ale bramkarz Lisów stanął na wysokości zadania. Chwilę później golkiper drużyny gości miał pełne ręce roboty, a obrona Leicester dwukrotnie drżała przed utratą gola. Najpierw uderzenie z dystansu Salaha trafiło w spojenie bramki, a następnie Luis Díaz huknął zza pola karnego. Strzał Kolumbijczyka sprawił mnóstwo trudności Duńczykowi. W 82. minucie ponownie Schmeichel musiał ratować swoich kolegów. Luis Díaz chciał zaskoczyć bramkarza Lisów strzałem między nogami, lecz zdążył skutecznie zainterweniować.

W 87. minucie spotkania Liverpool postawił kropkę nad "i". Podopieczni Kloppa dopięli swego i zamknęli mecz drugim trafieniem. Joël Matip zachował zimną krew w polu karnym i niczym rasowa 'dziesiątka' dograł do świetnie ustawionego Diogo Joty, któremu nie zostało nic innego jak umieścić piłkę w siatce.

Sędzia: Chris Kavanagh
Frekwencja: 53,050