0:1 - Fabinho 40'

Burnley

Pope - Roberts, Tarkowski, Mee, Pieters - Lennon, Westwood, Bropwnhill, Cornet - Rodriguez (62' McNeil), Weghorst (75' Barnes)

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Henderson (59' Thiago), Fabinho, Keïta (90+2' Milner) - Salah, Firmino, Mané (67' Jota)

Liverpool nie zachwycił swoją postawą na Turf Moor, jednak mimo to wygrał 1:0. The Reds zdobyli bramkę na wagę zwycięstwa w 40. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Trent Alexander-Arnold, a w polu karnym futbolówkę strącił Mané, a potem dużym sprytem wykazał się Fabinho, który strzałem na raty pokonał Pope'a.

Liverpool przez większość czasu gry kontrolował przebieg wydarzeń na boisku, ale ani Salah, ani Diogo Jota nie potrafili w końcowych minutach spotkania podwyższyć prowadzenia. Natomiast gracze Burnley nie mają nic sobie do zarzucenia. Byli drużyną, która postawiła ciężkie warunki the Reds. Kilkukrotnie w trakcie pierwszej połowie potrafili wyjść z szybką kontrą i tylko dzięki czujności między słupkami Alissona Beckera Liverpool zdołał zachować czyste konto i zapisać trzy punkty na koncie.

Sędzia: Martin Atkinson