0:2 - Roberto Firmino 62'

Arsenal

Ramsdale - Cédric, White, Gabriel, Tierney - Partey, Xhaka - Saka (74' Pépé), Ødegaard (67' Smith Rowe), Martinelli - Lacazette (80' Nketiah)

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson - Henderson, Fabinho, Thiago (90' Jones) - Mané, Jota (56' Firmino), Díaz (56' Salah)

Liverpool niczym wytrawny bokser przeczekał dziś Arsenal i zadał 2 potężne ciosy po przerwie, z którymi Kanonierzy nie byli w stanie sobie poradzić. The Reds wygrali 2:0 na Emirates i zbliżyli się do lidera z Manchesteru na 1 punkt.

Goście pierwszy celny strzał na bramkę Kanonierów oddali w 2 minucie, kiedy po rzucie rożnym główkował Virgil van Dijk, jednak czujny na linii był Ramsdale. W 15. minucie groźnie lewą stroną szarpnął Martinelli, który ograł Trenta Alexandra-Arnolda i posłał sprytne dośrodkowanie w pole karne, jednak stoperów Liverpoolu dobrze asekurował Andy Robertson.

W 33. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Xhaka, jednak uderzył niecelnie. W końcówce pierwszej odsłony Alexander-Arnold wypatrzył długim podaniem Mané, który dobrze przyjął sobie futbolówkę 16 metrów od bramki Arsenalu, jednak wykończenie Senegalczyka pozostawiało wiele do życzenia.

W 52. minucie piłkarze Artety powinni wyjść na prowadzenie. Thiago chciał wycofać piłkę do Alissona, jednak zrobił to niedokładnie, piłkę przechwycił Lacazette, która po chwili znalazła się pod nogami Odegaarda, jednak strzał Norwega w nieprawdopodobny sposób obronił brazylijski kocur między słupkami bramki Liverpoolu.

Hiszpan zrehabilitował się bardzo szybko za swoje złe zagranie. W 55. minucie dobrym podaniem obsłużył Jotę, który wpadł w pole karne Arsenalu i strzałem w krótki róg pokonał Ramsdale'a.

W 62. minucie Liverpool zadaje drugi cios. Andy Robertson z lewego sektora boiska obsługuje Bobby'ego Firmino, który z bliskiej odległości trafia do siatki. 2:0 dla Liverpoolu!

The Gunners mieli jeszcze swoją okazję w 87. minucie, jednak po podaniu Xhaki, Martinelli strzelał w długi róg, jednak nie zmieścił piłki w bramce Alissona.

Sędzia: Andre Marriner