3:0 - Sadio Mané 68'
4:0 - Mohamed Salah 85'

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson - Henderson, Fabinho (86' Milner), Thiago (80' Keïta) - Salah, Mané, Díaz (70' Jota)

De Gea - Lindelöf, Jones (46' Sancho), Maguire - Wan-Bissaka, Matić, Pogba (10' Lingard), Dalot - Elanga (84' Mejbri), Rasford, B. Fernandes

Liverpool wygrał z Manchesterem United 4:0 po dwóch bramkach Mohameda Salah oraz trafieniach Sadio Mane i Luisa Diaza. Zwycięstwo w derbach Anglii pozwoliło The Reds wysunąć się na prowadzenie w tabeli Premier League.

Do przerwy Liverpool prowadził 2:0 po bramkach Luisa Diaza i Mohameda Salaha. The Reds mieli ogromną przewagę i w pełni kontrolowali mecz. Podopieczni Jürgena Kloppa prezentowali wspaniały futbol i absolutnie dominowali nad przeciwnikiem. Strzelanie rozpoczęło się już w szóstej minucie za sprawą Luisa Diaza. Kolumbijczyk wykończył kapitalną kontrę, a asystę zanotował Mo Salah. W 22 minucie Egipcjanin sam trafił do siatki po podaniu Sadio Mane. Cała akcja gospodarzy była imponująca z uwagi na szybkość rozegrania i dokładność podań.

W drugiej połowie obraz spotkania nieco się zmienił, a Liverpool zdecydowanie uspokoił swoją grę. Z kolei Manchester United zaczął grać odrobinę lepiej co przełożyło się na bardzo dobrą okazję Jessiego Lingaarda, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Alissonem. Brazylijski golkiper w swoim stylu świetnie sobie jednak poradził i obronił strzał Anglika, a także dobitkę Elangi.

W 68 minucie na 3:0 podwyższył Sadio Mane, któremu asystował Lucho Diaz. Liverpool przeprowadził kolejną świetną kontrę, którą wspaniale wykończył senegalski skrzydłowy. The Reds nie skończyli jednak na tym swojej strzelaniny i w 85 minucie dołożył kolejne trafienie. Najpierw piłkę przechwycił Robertson, a następnie Diogo Jota zagrał piłkę do Mo Salaha, który pokonał De Gea i zdobył swojego drugiego gola w tym meczu.

Na uwagę zasługuje dzisiaj z pewnością Thiago, który rozegrał wybitne spotkanie. Hiszpan raz za razem popisywał się fenomenalnymi podaniami, które napędzały ataki Liverpoolu.

Sędzia: Martin Atkinson