1:5 - Roberto Firmino 82'

Porto

D. Costa - J. Corona, Cardoso, Marcano, Sanusi (46' Wendell) - Otávio (14' Vieira), Uribe (56' Vitinha), S. Oliveira (67' Pepê), L. Díaz - Taremi, T. Martínez (46' Grujić)

Alisson - Milner (66' Gomez), Matip, Van Dijk, Robertson - Henderson (73' Oxlade-Chamberlain), Fabinho, Jones - Salah (66' Firmino), Jota (88' Origi), Mané (66' Minamino)

Liverpool wygrywa z Porto 5:1. Po dwie bramki dla The Reds zdobyli Mo Salah i Roberto Firmino, a a jedno trafienie dołożył Sadio Mané.

W pierwszej połowie oglądaliśmy bardzo chaotyczne spotkanie. Liverpool miał lekką przewagę, ale nie przekładało się to na konkretne sytuacje pod bramką rywali. W grze The Reds dominowała niedokładność oraz duża ilość złych decyzji. Pierwszą akcję bramkową rozpoczął Curtis Jones, który oddał niezły strzał z dystansu, który sparował przed siebie bramkarz gospodarzy. Następnie niefrasobliwie zachował się obrońca Porto, co wykorzystał Salah wbijając piłkę do pustej bramki.

W 43. minucie dobrym strzałem po rzucie wolnym popisał się Jordan Henderson, ale Diogo Costa popisał się piękną interwencją. Z kolei w 45. minucie obrona Porto popełniła kolejny błąd, który wykorzystał Sadio Mané. Senegalczyk rozgrywał przeciętne spotkanie, ale w tej sytuacji wystarczyło skierować piłkę do pustej bramki co bez problemów mu się udało.

Z kolei Porto nie stworzyło sobie w pierwszej odsłonie ani jednej groźnej sytuacji na zdobycie bramki. Liverpool dobrze radził sobie w defensywie, gdzie wyróżnia się Joël Matip.

W drugiej części gry Liverpool nadal dominował i miał przewagę. W 60 minucie drugiego gola zdobył Mo Salah, który wykorzystał świetne podanie Curtisa Jonesa. Młody Anglik asystował także przy golu Firmino z 78. minuty. Brazylijczyk wykorzystał kolejny fatalny błąd bramkarza oraz obrony gospodarzy i skierował piłkę do pustej bramki z ponad 20 metrów. Napastnik The Reds kontynuował swoją dobrą formę strzelecką, ponieważ już pięć minut później zdobył swojego drugiego gola. Firmino wykorzystał zamieszanie w polu karnym po strzale Jonesa.

Jedynego gola dla Porto zdobył w 74. minucie Taremi, który wykorzystał błąd w ustawieniu Joe Gomeza.

Sędzia: Sergei Karasev (Rosja)