2:2 - Antoine Griezmann 34'
2:3 - Mohamed Salah 78'

Oblak - Felipe, Kondogbia (46' Giménez), Hermoso (80' Llorente) - Tripper, Lemar (80' Suárez), Koke, De Paul (80' Lodi), Carrasco - Griezmann, João Félix (80' Correa)

Alisson - Alexander-Arnold (85' Gomez), Matip, Van Dijk, Robertson - Milner (63' Oxlade-Chamberlain), Henderson, Keïta (46' Fabinho) - Salah (90'+2 Williams), Firmino, Mané (62' Jota)

Obie drużyny nie zawiodły swoich kibiców i zaprezentowały ofensywny futbol czego efektem było aż 5 bramek z czego trzy zdobyli zawodnicy Liverpoolu.

Już po kwadransie the Reds prowadzili 2:0 za sprawą Milnera i Keïty. W 8. minucie Mo Salah w swoim stylu minął trzech obrońców i oddał strzał, a po drodze tor lotu piłki zmienił wicekapitan, pokonując bezradnego Oblaka. Pięć minut później podwyższył Naby Keïta, znakomicie uderzając z powietrza zza pola karnego. W tym momencie nastąpiło przebudzenie Atlético. Antoine Griezmann dwukrotnie pokonał Alissona w odstępie kilkunastu minut, a Rojiblancos pod koniec pierwszej połowy mogli wyjść nawet na prowadzenie.

Druga połowa zaczęła się od czerwonej kartki dla strzelca bramek dla gospodarzy, który po faulu na Firmino wyleciał z boiska. Następny kwadrans to wymiana ciosów i mimo osłabienia Atlético skutecznie stawiało opór a nawet kilkukrotnie groźnie atakowało aż do 76. minuty. Wtedy to faulowany w polu karnym był Jota, a skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Salah i zapewnił the Reds bardzo ważne 3 punkty.

Liverpool znakomicie rozpoczął spotkanie od bramki w 8. minucie i to w głównej mierze dzieki indywidualnej akcji Mohameda Salaha. Egipcjanin w swoim stylu z prawego skrzydła przedryblował kilku obrońców Atletico schodząc do środka i strzałem po ziemi w długi róg oraz z mała pomocą Jamesa Milnera umieścił piłkę w bramce.

Oszołomieni gospodarze jeszcze nie doszli do siebie po pierwszej bramce a pięć minut później dostali drugiego 'gonga'. Dobrze ustawiony Naby Keïta dostał idealną piłkę od obrońcy Rojiblancos i uderzeniem z pierwszej piłki przemierzył w samo okienko bramki Oblaka.

W 20. minucie szczęście uśmiechnęło się do graczy Atlético, gdzie Antoine Griezmann z pola bramkowego strącił futbolówkę do siatki po wcześniejszym silnym strzale po ziemi Koke. Siedem minut później groźną sytuację wypracowali sobie gracze Atleti, gdzie Griezmann stanął oko w oko z Alissonem, lecz dobre i skuteczne wyjście z bramki Brazylijczyka zapobiegło utraty bramki.

W 34. minucie szybka akcja graczy Diego Simeone przyniosła im wyrównującego gola. João Felix pod dużym naciskiem zawodników Liverpoolu zdołał się obrócić w kierunku bramki i wymanewrować Keïtę, następnie sprytnie zagrał do wbiegającego w pole karne Griezmanna. Francuz zachował zimną krew i silnym uderzeniem po ziemi w długi róg pokonał Alissona Beckera.

Gdy wydawało się, że piłkarze Atlético mieli Liverpool na widelcu Antoine Griezmann dokonał rzeczy niebywałej. W 52. minucie uniósł wysoko wyprostowaną nogę i trafił nią w głowę Roberto Firmino. Arbiter nie mógł podjąć innej decyzji, jak wykluczyć Francuza i odesłać do szatni.

W 76. minucie Mario Hermoso fauluje bez piłki Diogo Jotę w polu karnym i arbiter podjął słuszną decyzję o podyktowaniu jedenastki dla Liverpoolu. Do karnego podszedł Mohamed Salah, a Egipcjanin pewnie to wykorzystał.

Jednak kilka minut później podobna sytuacja miała miejsce pod polem karnym Liverpoolu, a winowajcą był Diogo Jota, który lekko popchnął Giméneza. Po długiej analizie VAR i obejrzeniu powtórki niemiecki arbiter zdecydował się anulować jedenastkę. To było jedno z wielu nerwowych momentów pod bramką the Reds, jednak z każdą mijającą minutą piłkarze Atlético tracili siły, by doprowadzić do wyrównania i ostatecznie podopieczni Jürgena Kloppa wywieźli komplet punktów z arcytrudnego terenu.

Sędzia: Daniel Siebert (Niemcy)