1:0 - Diogo Jota 13'
2:0 - Sadio Mané 21'

Alisson - Alexander-Arnold (90'+4 Phillips), Matip, Van Dijk, Tsimikas - Henderson, Fabinho (59' Thiago), Oxlade-Chamberlain (78' Minamino) - Salah, Jota, Mané (46' Firmino, 78' Origi)

Oblak - Giménez, Felipe, Hermoso - Trippier, Koke (68' Cunha), de Paul, Carrasco (68' Vrsaljko) - Correa (75' Serrano), João Félix (59' Lodi) - Suárez (59' Herrera)

Liverpool wygrał z Atlético Madryt 2:0 i zapewnił sobie pierwsze miejsce w swojej grupie w Lidze Mistrzów. Wynik spotkania otworzył Diogo Jota, który w 13. minucie wykorzystał cudowne dośrodkowanie Trenta Alexandra-Arnolda. Następnie w 21. minucie do siatki trafił Sadio Mané, a asystę ponownie zaliczył wychowanek Liverpoolu.

Atlético od 36. minuty grało w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Felipe. Gości z Madrytu cechowała agresja i duża brutalność przez co temperatura spotkania była bardzo wysoka.

W drugiej połowie Liverpool dominował i aż trudno uwierzyć, że nie padły kolejne bramki. Co prawda w 48. minucie po kapitalnej akcji Matipa do bramki trafił Jota, ale sędzia odgwizdał spalonego. Dziewięć minut później bramkę zdobyli goście, ale Suarez także był na spalonym.

Kibice Liverpoolu obejrzeli dzisiaj na Anfield fantastyczny spektakl, ponieważ ekipa z Anfield zaprezentowała świetny, ofensywny futbol dzięki któremu zdominowała swojego rywala. Swoją szansę wykorzystał Alex Oxlade-Chamberlain, który przez całe spotkanie bardzo dobrze radził sobie w środku pola. Na uwagę zasługuje także Kostas Tsimikas, który rozegrał kolejny dobry mecz i wysyłał sygnał menedżerowi, że jest gotowy do poważnej rywalizacji z Robertsonem.

Sędzia: Danny Makkelie (Holandia)
Frekwencja: 51.347