1:2 - Divock Origi 55'

Milan

Maignan - Kalulu (65' Florenzi), Tomori, Romagnoli, Hernández - Tonali (59' Saelemaekers), Kessié - Messias, Diaz (59' Bennacer), Krunić (83' Bakayoko) - Ibrahimović

Alisson - Williams (90'+3 Bradley), Phillips, Konaté, Tsimikas - Oxlade-Chamberlain, Morton, Minamino (90'+3 Woltman) - Salah (64' Gomez), Origi (80' Fabinho), Mané (64' Keïta)

Liverpool niczym wytrawny bokser wypunktował drużynę AC Milan i pozbawił ekipę z Włoch jakichkolwiek złudzeń na dalszą grę w europejskich pucharach na wiosnę. Wynik spotkania otworzył w 29. minucie Fikayo Tomori, lecz kilka minut później rezultat wyrównał Mohamed Salah. W 55. minucie bramka Divocka Origiego przechyliła szansę zwycięstwa na korzyść the Reds. Liverpool skończył fazę grupową Ligi Mistrzów z kompletem 18 punktów.

Dwa pierwsze kwadranse spotkania na San Siro przebiegły w dość spokojnym tempie. Obie ekipy grały dość chaotycznie, przez co poziom widowiska przypominał przedsezonowe sparingi.

W 29. minucie drużyna gospodarzy za sprawą trafienia byłego piłkarza Chelsea, Fikayo Tomoriego wyszła na prowadzenie. Zawodnik Milanu wykorzystał niefrasobliwość w ustawieniu graczy Liverpoolu przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Po odbiciu futbolówki przez Alissona Tomori z bliskiej odległości dobił piłkę do bramki.

Trzy minuty później Origi mógł skutecznie odpowiedzieć, ale uderzenie z kilku metrów Belga zostało zatrzymane przez Maignana. Jednak co się nie udało Origiemu, udało się Salahowi. Egipcjanin w 36. minucie doprowadził do wyrównania. Dynamiczne wejście w pole karne Oxlade'a-Chamberlaina zasiał zamęt w szykach obronnych ekipy Milanu. Anglik oddał strzał, który sprawił dużo problemów Maignanowi. Golkiper odbił piłkę przed siebie, a do niej pierwszy dopadł Mohamed Salah i efekt końcowy mogliśmy oglądać kilkukrotnie na powtórkach.

Dziesięć minut po wznowieniu drugiej połowy Liverpool zadał drugi bolesny cios rywalowi z Mediolanu. Bramka Divocka Origiego wysunęła drużynę Kloppa na prowadzenie. Maignan zdołał wybronić strzał Sadio Mané, ale przy główce Origiego nie miał już nic do powiedzenia.

Frustracja Milanu po stracie bramki na 1:2 z każdą minutą narastała. Gospodarze nie potrafili skutecznie zagrozić bramce Liverpoolu przez resztę spotkania i podopieczni Jürgena Kloppa dość spokojnie dowieźli prowadzenie do ostatniego gwizdka arbitra.

Sędzia: Danny Makkelie (Holandia)