2:3 - Diogo Jota 68'
3:3 - Takumi Minamino 90'+5

Kelleher - Bradley (46' Jota), Koumetio (46' Konaté), Gomez, Tsimikas (80' Beck) - Henderson (59' Keïta), Morton (46' Milner), Oxlade-Chamberlain - Williams, Firmino, Minamino

Schmeichel - Pereira (42' Albrighton), Ndidi, Söyüncü (60' Vestergaard), Thomas - Tielemans, Soumaré, Dewsbury-Hall (60' Bertrand) - Maddison - Daka (56' Iheanacho), Vardy

Liverpool sprawił niespodziankę doprowadzając rzutem na taśmę do remisu 3:3 i rzutów karnych w konfrontacji z Lisami. Ostatecznie o awansie do półfinału Carabao Cup zdecydował konkurs jedenastek, gdzie lepszy okazał się zespół Jürgena Kloppa! Fatalna gra w defensywie Liverpoolu w pierwszej połowie nie mogła dawać nadziei na dobry rezultat w meczu na Anfield. Rywale w trakcie pierwszej połowy trzykrotnie pakowali piłkę do sieci. A w odpowiedzi było tylko jedno trafienie Alexa Oxlade'a-Chamberlaina. Druga część spotkania napisała zupełnie inną historię. Zmiany przeprowadzone przez Kloppa były pozytywnym impulsem. Gol Diogo Joty spowodował w szeregach gości wiele nerwowości, a gol Takumi Minamino na 3:3 wzniecił wielką euforię kibiców na Anfield.

Nie minęło dziewięć minut, a Liverpool już musiał odrabiać straty. Gracze Leicester City wyprowadzili szybką kontrę i z dużym udziałem Koumetio objęli prowadzenie za sprawą Jamiego Vardy'ego, który przemierzył w długi róg.

Cztery minuty później podopieczni Jürgena Kloppa przyjęli drugi cios. Ponownie szybka kontra i błędy w ustawieniu obrońców pozwoliły Vardy'emu wpakować piłkę do siatki po raz drugi.

W 19. minucie meczu Alex Oxlade-Chamberlain wlał nadzieję na pozytywny wynik. Po odegraniu przez Roberto Firmino Anglik w po pięknym strzale zza pola karnego zdobył kontaktowego gola dla the Reds.

W 33. minucie drużyna gości podwyższyła prowadzenie, dzięki kapitalnemu uderzeniu Jamesa Maddisona z dystansu. Oglądając strzał Anglika na powtórkach można było mieć dużo zastrzeżeń co do ustawienia w bramce Kellehera.

W drugiej połowie gra Liverpoolu po wejściu na boisko m.in Ibrahimy Konaté, czy Diogo Joty uległa poprawie. W 68. minucie po szybkiej, trójkowej akcji na listę strzelców zameldował się Diogo Jota. Portugalczyk po wcześniejszej wymianie podań z Firmino i Minamino, znalazł miejsce w polu karnym i kropnął nie do obrony w długi róg bramki Schmeichela.

W piątej minucie doliczonego czasu gry Liverpool doprowadził do wyrównania. Gol Takumi Minamino wprawił kibiców the Reds w wielką euforię. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych, gdzie lepszy okazał się zespół Jürgena Kloppa, po zwycięskiej serii jedenastek 5:4.