4:1 - Fabinho 90+3'

Kelleher - Bradley, Konate, van Dijk, Robertson (90+2' Tsimikas) - Fabinho, Dixon-Boner (64' Firmino), Morton (90+2' Norris) - Gordon (81' Freuendorf), Waltman (46' Minamino), Jones

Shrewsbury

Marosi - Pennington, Ebanks-Landell, Nurse - Bennett (88' Daniels), Vela, Davies, Leahy (90+2' Caton), Ogbeta (83' Pierre) - Bowman (83' Bloxham), Udoh (83' Janneh)

Liverpool pokonał Shrewsbury Town 4:1 w meczy trzeciej rundy FA Cup. Bramki dla The Reds zdobyli Kaide Gordon, Fabinho oraz Roberto Firmino. Dla gości trafił z kolei Udoha.

Do przerwy Liverpool prowadził 2:1. Goście wyszli na prowadzenie w 27 minucie po trafieniu Udoha, przy którym o wiele lepiej mógł zachować się Ibrahima Konate. Francuz był pasywny w polu karnym i nie wybił piłki na aut. Wynik meczy wyrównał Kaide Gordon, który w 34 minucie wykorzystał dobre podanie Conora Bradleya i ładnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Z kolei Fabinho wyprowadził The Reds na prowadzenie w 45 minucie po pewnie wykorzystanym rzucie karnym. W 78 minucie na 3:1 podwyższył Firmino, który popisał się sprytnym strzałem piętką w polu karnym. Przy trafieniu Brazylijczyka asystę zanotował Konate. Wynik meczu na 4:1 ustalił Fabinho, który w 93 minucie wykorzystał zamieszanie w szesnastce i mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Liverpool miał w tym spotkaniu niewątpliwą przewagę. The Reds kontrolowali grę i na spokojnie próbowali kreować sobie sytuacje. Po dośrodkowaniach z rzutów wolnych niezłe okazje mieli Konate i Van Dijk, ale obaj strzelali nad bramką. W 20 minucie dobry strzał oddał Gordon, ale bramkarz Shrewsbury sparował piłkę na rzut rożny. W drugiej połowie gospodarze nie wykreowali sobie już żadnych dogodnych okazji poza bramkami Firmino i Fabinho.

Sędzia: David Coote