1:3 - Luis Díaz 87'

Benfica

Vlachodimos - Gilberto, Otamendi, Vertonghen, Grimaldo - Weigl, Taarabt (70' Meïté) - Silva, Ramos (87' J. Mário), Everton (82' Yaremchuk) - Núñez

Alisson - Alexander-Arnold (89' Gomez), Konaté, van Dijk, Robertson - Keïta (89' Milner), Fabinho, Thiago (61' Henderson) - Salah (61' Jota), Mané (61' Firmino), Díaz

Liverpool wygrał z Benficą 3:1 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Bramki dla The Reds zdobyli Konate, Mane i Diaz, podczas gdy gola dla gospodarzy zaliczył Nunez.

Do przerwy Liverpool prowadził 2:0 po bramkach Konate i Mane. The Reds mieli zdecydowaną przewagę i raz za razem kreowali sobie kolejne sytuacje do zdobycia gola.

Dobre okazje mieli m.in. Salah czy Keita, ale ostatecznie to Ibrahima Konate otworzył wynik spotkania w 17 minucie. Francuz wykorzystał świetne dośrodkowanie Robertsona z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał Vlachomidisa. Były piłkarz RB Lipsk zaliczył tym samym swoje premierowe trafienie w barwach The Reds.

Ozdobą pierwszej połowy było jednak trafienie Sadio Mane z 34 minuty. Akcję rozpoczął Trent Alexander-Arnold posyłając cudowne długie podanie do Luisa Diaza, który następnie zgrał piłkę głową do Mane, a Senegalczyk dopełnił formalności wbijając piłkę do pustej bramki.

Liverpool mógł prowadzić jeszcze wyżej, ale nie potrafił wykorzystać wszystkich swoich sytuacji. Bardzo nieskuteczny był Mohamed Salah, który powinien był kończyć pierwszą połowę z bramką.

Tymczasem Benfica nie stworzyła sobie ani jednej naprawdę dogodnej okazji bramkowej. Lizbończycy próbowali wyprowadzić kilka ataków, ale przełożyło się to jedynie na nieudane dośrodkowania i dwa niegroźne strzały.

Druga połowa starcia na Estádio da Luz już jednak zupełnie inna. Wszystko zaczęło się od fatalnego błędu Konate, który przy próbie wybicia nie trafił w piłkę i sprawił, że Darwin Nunez bez problemu pokonał Alissona zdobywając kontaktowego gola dla swojego zespołu.

Od tamtego momentu The Reds nie byli już w stanie wrócić do świetnej dyspozycji z pierwszej połowy. Benfica zaczęła dominować i stworzyła sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki. Na boisku pojawili się Diogo Jota, Jordan Henderson i Roberto Firmino, którzy nie wznieśli jednak poziomu gry zespołu. Mimo wszystko Liverpool pokazał jednak, że zawsze jest w stanie zagrozić bramce rywala. W 89 minucie, The Reds przeprowadzili wspaniałą kontrę, gdy Naby Keita wyłożył piłkę do Luisa Diaza, który minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

W samej końcówce bliski zdobycia gola był jeszcze Diogo Jota, ale zmarnował świetną sytuację. Mimo tego, Liverpool znajduje się w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem. Dwubramkowa zaliczka sprawia, że The Reds są o krok od gry w półfinale Ligi Mistrzów.

Sędzia: Jesus Gil Manzano