2:0 - Sadio Mané 55'

Alisson; Alexander-Arnold (Gomez 80′), Konate, Van Dijk, Robertson; Fabinho, Henderson (Keita 72′), Thiago; Salah, Diaz (Origi 80′), Mane (Jota 72′)

Villarreal

Rulli; Foyth, Albiol, Torres, Estupinan (Trigueros 72′); Chukwueze (Dia 72′), Parejo (Aurier 72′), Capoue, Coquelin; Lo Celso; Danjuma (Alcacer 86′)

Liverpool po bardzo dobrym spotkaniu pokonał na Anfield 2:0 Villarreal i ma na wyciągnięciu ręki finał Ligi Mistrzów w Paryżu.

W 12. minucie powinno być 1:0 dla gospodarzy. Salah przytomnym dośrodkowaniem znalazł Mané w polu karnym Hiszpanów, jednak wykończenie Senegalczyka pozostawiało wiele do życzenia.

Chwilę później pierwszy strzał w tym meczu z dystansu oddał Luis Díaz, jednak golkiper Żółtej Łodzi Podwodnej na raty poradził sobie z tym uderzeniem.

W 31. minucie ponownie aktywny w tym meczu Kolumbijczyk ściął do środka i strzelił z 22 metrów, jednak na posterunku był Rulli.

W 42. minucie potężnym uderzeniem dystansu popisał się Thiago, jednak futbolówka odbiła się od słupka. Na trybunach można było usłyszeć ogromny jęk zawodu.

Do przerwy widzowie na Anfield nie zobaczyli goli, mimo przygniatającej przewagi the Reds.

Na szczęście zmieniło się to w drugiej połowie!

W 50. minucie padł gol dla gospodarzy, jednak nie został uznany przez arbitra, gdyż Fabinho był na minimalnym spalonym, jednak co się odwlecze ... 53 minuta i bramka dla Liverpoolu! Jordan Henderson z prawego sektora boiska w polu karnym zdecydował się na centro-strzał, futbolówka odbiła się od Estupinana i kompletnie zaskoczyła bramkarza.

Nie minęły 2 minuty a Liverpool zadaje kolejny cios. Salah obsłużył podaniem Mané w szesnastce Żółtej Łodzi Podwodnej, a grający z numerem '10' na koszulce zawodnik skierował piłkę do siatki. Był to 20 gol Senegalczyka w obecnym sezonie!

W 65. minucie do siatki gości trafił Andy Robertson po doskonałym podaniu Arnolda, jednak Szkot był na ofsajdzie.

W 68. minucie pobudzony dopingiem trybun, na strzał z dystansu decyduje się Van Dijk, zmuszając Rulliego do interwencji.

Swoje szanse miał jeszcze m.in Díaz i Salah, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Liverpool wygrywa 2:0 i wyczekuje wtorkowego rewanżu w Hiszpanii.

Sędzia: Szymon Marciniak