2:1 - Mohamed Salah (81')

De Gea - Dalot (86' Wan-Bissaka), Varane, Martínez, Malacia - Eriksen (86' van de Beek), McTominay - Sancho (71' Fred), Fernandes, Elanga (46' Martial) - Rashford (86' Ronaldo)

Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Robertson (85' Tsimikas) - Elliott, Henderson (59' Fabinho), Milner (73' Carvalho) - Salah, Firmino, Díaz

Piłkarze Liverpool przegrali na Old Trafford z Manchesterem United 1:2.

W 16. minucie Alissona pokonał Jadon Sancho, który wcześniej w polu karnym the Reds wymanewrował Jamesa Milnera i pewnym strzałem dał Diabłom prowadzenie.

Liverpool otrzymał pierwszy poważny sygnał ostrzegawczy w 3. minucie, kiedy po prostopadłym podaniu Marcusa Rashforda ubiegł Virgil van Dijk.

W 13. minucie po kolejnym szybkim ataku Manchesteru United, Bruno wślizgiem podał piłkę do Anthony'ego Elangi, który trafił w słupek.

W 25. minucie z rzutu wolnego sprytnym strzałem popisał się Eriksen, jednak Alisson wyciągnął się jak struna i przeniósł piłkę nad poprzeczką.

The Reds obudzili się w drugiej części pierwszej połowy rywalizacji na Old Trafford, ale na dobrą sprawę nie stwarzali sobie klarownych sytuacji pod bramką De Gei i zasłużenie przegrywali po 45. minutach potyczki z 20-krotnym mistrzem Anglii.

W 52. minucie błąd w środku pola popełnił Jordan Henderson, który zbyt łatwo stracił piłkę, United wyprowadzili szybki kontratak, Marcus Rashford znalazł się w sytuacji 1:1 z Alissonem i pokonał brazylijskiego golkipera Liverpool. Sytuację analizował jeszcze sędzia VAR, ale ostatecznie nie dopatrzył się spalonego. 2:0 dla Czerwonych Diabłów!

W 66. minucie po rzucie rożnym szczęścia próbował strzałem głową Fabinho, ale strzał Flaco nie sprawił najmniejszych problemów De Gei.

W 81. minucie kontaktowy gol Liverpoolu. Wprowadzony z ławki rezerwowych Fabio Carvalho po podaniu głową Elliotta oddał niesygnalizowany strzał w polu karnym, De Gea zdołał jeszcze odbić futbolówkę, lecz przy dobitce Salaha był bezradny.

Liverpool nie było jednak dziś już stać na więcej. Podopieczni Kloppa są bez formy od początku sezonu, a dodatkowe problemy z urazami sprawiają, że finalista Ligi Mistrzów i wicemistrz Anglii po trzech kolejkach z dorobkiem 2 punktów zajmuje 'zaszczytną' 16 lokatę w tabeli.

W sobotę na Anfield podejmujemy Bournemouth.

Sędzia: Michael Olivier