9:0 - Luis Díaz (85')

Alisson - Alexander-Arnold (83' Clark), Gomez, van Dijk, Robertson (69' Tsimikas) - Elliott (46' Carvalho), Fabinho, Henderson (70' Bajcetić) - Salah, Firmino (69' Milner), Díaz

Bournemouth

Travers - Smith (46' Solanke), Mepham (83' Bevan), Senesi, Zemura - Cook (77' Pearson, 82' Marcondes), Lerma - Anthony, Christie (46' Billing), Tavernier - Moore

Liverpool rozegrał prawdziwy koncert. The Reds ku uciesze swoich fanów wygrali z drużyną Bournemouth aż 9:0.

Pierwszy do siatki trafił w 3. minucie Luis Díaz, który znakomicie wykorzystał podanie od Roberto Firmino. Kilka chwil później za sprawą gola Harveya Elliotta Liverpool prowadził już 2:0.

Na trzecie trafienie nie musieliśmy długo czekać. W 28. minucie po kolejnym wspaniałym dograniu od Roberto Firmino strzelcem gola był Trent Alexander-Arnold. Brazylijczyk w znakomitym nastroju kończył pierwszą połowę wieńcząc ją trafieniem na 4:0 w 31. minucie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry pierwszej części meczu na liście strzelców zameldował się Virgil van Dijk, który skutecznie wykończył akcję po dograniu Andy'ego Robertsona.

Zaraz po wznowieniu gry samobójczy gol Chrisa Mephama był kolejnym powodem do uciechy kibiców Liverpoolu zgromadzonych na Anfield. Ale to nie było koniec strzelania. W 62. minucie drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Roberto Firmino. W ostatnim kwadransie byliśmy świadkami jeszcze dwóch bramek z udziałem liverpoolczyków. W 80. minucie debiutanckiego gola zdobył Fábio Carvalho, a kilka minut później wynik 9:0 ustalił Luis Díaz.

Sędzia: Stuart Attwell