0:0

Everton

Pickford - Patterson, Coady, Tarkowski, Mykolenko - Davies (62' Gueye), Onana, Iwobi - Maupay, Gray, Gordon (82' McNeil)

Alisson - Alexander-Arnold (59' Milner), Gomez, van Dijk, Tsimikas (59' Robertson) - Elliott (80' Matip), Fabinho, Carvalho (46' Firmino) - Salah, Núñez (80' Jota), Díaz

Derby Merseyside stały dziś na fantastycznym poziomie, jednak w ostatecznym rozrachunku na Goodison Park padł bezbramkowy remis, głównie za sprawą świetnej postawy duetu golkiperów.

Najgroźniejszą akcję gospodarze w pierwszej odsłonie przeprowadzili w 33. minucie, kiedy Davies uderzył z fałsza z kilkunastu metrów i piłka odbiła się od słupka bramki Alissona.

W 40. minucie po dośrodkowaniu Mo Salaha najwyżej w polu karnym Toffików wyskoczył Darwin Nunez, jednak uderzył głową minimalnie nad poprzeczką bramki Pickforda.

W 44. minucie najgroźniejsza akcja po stronie Liverpoolu w pierwszej odsłonie! Najpierw świetnym strzałem popisał się Darwin, Pickford po efektownej robinsonadzie strącił piłkę na słupek, nie minęło kilka sekund, a Diaz po raz kolejny obił obramowanie bramki Evertonu.

Na początku drugiej połowy Darwin Nunez z pierwszej piłki próbował sprytnym uderzeniem pokonać Pickforda, ale reprezentant Anglii był górą w tym pojedynku.

W 64. minucie Roberto Firmino wprowadzony na początku drugiej połowy strzelił z pierwszej piłki w polu karnym, lecz ponownie górą był Pickford.

Po chwili Darwin w polu karnym zgrywa piłkę do Fabinho, jednak Brazylijczyk uderzył w sam środek bramki, znacznie ułatwiając zadanie Pickfordowi.

W 66. minucie bardzo szybki kontratak przeprowadził Everton. Gospodarze mieli przewagę 5-3 po stronie zawodników nieopodal pola karnego the Reds. Ostatecznie do strzału doszedł Maupay, ale klasową interwencją popisał się Alisson, chroniąc gości przed stratą gola.

W 71. minucie gol dla Evertonu! Z bliskiej odległości piłkę do siatki skierował Coady, ale po interwencji VAR-u stwierdzono minimalną pozycję spaloną stopera Toffików.

Niedługo potem znów strzelał Firmino, ale bramkarz gospodarzy wybił futbolówkę na rzut rożny.

W 86. minucie McNeil oddaje strzał, po rykoszecie Alisson po świetnej paradzie przenosi piłkę nad poprzeczką.

W 95. minucie piłkę meczową na nodze ma Mo Salah, jednak piłka ląduje na słupku.

Derby Merseyside kończą się bezbramkowym remisem i Liverpool po raz kolejny w tym sezonie traci punkty. Wicemistrzowie Anglii nie wygrali w obecnej kampanii żadnego z trzech wyjazdowych spotkań.

Sędzia: Anthony Taylor