3:1 - Darwin Núñez (42')

Alisson - Alexander-Arnold (87' Phillips), Gomez, van Dijk, Robertson (86' Tsimikas) - Elliott (68' Milner), Fabinho, Thiago - Firmino (75' Oxlade-Chamberlain) - Salah, Núñez (87' Carvalho)

Southampton

Bazunu - Bella-Kotchap (72' Lyanco), Ćaleta-Car (59' Maitland-Niles), Salisu, Perraud - Lavia (82- Aribo), Ward-Prowse - S. Armstrong (58' Walcott), Adams, Elyounoussi - A. Armstrong (59' Edozie)

Liverpool po dwóch bramkach Darwina Núñeza i Roberto Firmino z pierwszej połowy pokonał 3:1 drużynę Świętych.

Bardzo dobrze rozpoczał się mecz dla gospodarzy. Wynik spotkania w szóstej minucie otworzył Roberto Firmino, po pięknym trafieniu głową i dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Radość Liverpoolu nie trwała zbyt długo. W podobnych okolicznościach bramkę zdobyli goście trzy minuty później, a do siatki trafił Che Adams.

The Reds chcieli wymazać plamę po stracie bramki i coraz mocniej zaczęli naciskać rywala. W 21. minucie skutecznością w szesnastce popisał się Darwin Núñez, który świetnie wykorzystał dogranie w pole karne od Harveya Elliotta i uderzeniem w długi róg pokonał Gavina Bazunu. Kilka minut później liverpoolczycy w trójkowej akcji między Salahem, a Núñezem i Firmino rozmontowali defensywę Świętych i tylko lepszej jakości uderzenie Brazylijczyka zabrakło do pełni szczęścia.

Jeszcze przed przerwą podopieczni Jürgena Kloppa wyprowadzili kolejny cios. Andrew Robertson sprytnym zagraniem z lewej strony znalazł wbiegającego w pole karnego Darwina Núñeza, a ten po raz drugi w tym meczu zameldował się na liście strzelców.

W drugiej części spotkania oglądaliśmy nieco więcej "szachów" w środku pola. Obie drużyny najwidoczniej pokazały wszystko co najlepsze w trakcie pierwszych 45 minut i wynikiem 3:1 zakończyło się spotkanie na Anfield. Z dorobkiem 22 punktów the Reds zakończył ligowe zmagania przed mundialową przerwą.

Sędzia: Simon Hooper